آشنایی با انواع چیلر تراکمی و نحوه عملکرد آن اوپراتور صفحه ای در کرج

آشنایی با انواع چیلر تراکمی و نحوه عملکرد آن – وب سایت اسپیتی
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

محصولات این شرکت دارای کیفیت طراحی و قطعات است که از این رو طرفداران بی شماری را دارا می باشد.

اواپراتور صفحه ای MUELLER با طراحی مولر آمریکا و هیزاکا ژاپن با بهترین کیفیت و بصورت یکپارچه (brazed) براساس آخرین استانداردهای معتبر جهانی تولید می شود.اواپراتور صفحه ای هپاکو دارای کاربرد بسیار وسیعی در صنعت تاسیسات ، صنایع غذایی ، داروئی ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع شیمیایی و …

علاوه بر این، اشغال فضای بسیار کم، هزینه تعمیر و نگهداری پایین و کیفیت و کارایی بالا، از مهم ترین مزیت های این مدل از انواع اواپراتور چیلر محسوب می شود.

باید به این نکته توجه کرد که لوله هایی که آب سرد را به فن کویل یا هواساز منتقل می کند ، باید کاملا عایق باشند در غیر این صورت کارایی سیستم تهویه مطبوع بسیار کاهش می یابد و عملا استفاده از چیلر بی فایده است.

یکی از ویژگی های دارای اهمیت اواپراتور صفحه ای HPE-300 جنس آن است که از استنلس استیل SS 316 ساخته شده که مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی، دمای بالا، ضربه و سایش دارد و همچنین با دوام می باشد.

گاز با فشار کم و دمای متعادل به داخل اواپراتور پاشیده میشه. کار چیلر برای خنک کردن آب ، قبل از ارسال آن به هواساز و یا فن کویل ، در اواپراتور کامل می شود.

هنگام اسید شویی، بررسی سلامت و بازدید یا ترمیم آن این قابلیت کاملاٌ مشهود است. در چیلر هوا خنک هنگام قطع آب، دستگاه از کار نمی افتد. ​Post was g en᠎er at​ed wi​th the  help of GSA Content Ge nerator  DEMO.

به دلیل استفاده از سیستم هوا خنک، امکان از بین بردن مواد شیمیایی و مضر موجود در هوا را ندارد.

به منظور تسهیل نمودن انتخاب اواپراتور برای تولید کنندگان و سایر مصرف کنندگان اواپراتور صفحه ای، جداول انتخاب بر اساس کاربری تهویه مطبوع و مبرد رایج R22 در ادامه آورده شده است.  This c on te nt was wri᠎tten with GSA C​ontent Gener ator ᠎DEMO!

همچنین از مبرد کم فشار R134a، که مخصوص مناطق گرمسیری است استفاده گردد. کمپرسور به کار رفته در چیلرهای هوا خنک مناطق گرمسیری باید قابلیت کارکرد در دماهای کندانسیگ بالا را دارا باشد.

فواصل مشخص صفحات در ارتباط با صفحات خاص باعث ایجاد تلاطم شدید می شود که منجر به انتقال حرارت مطلوب می شود.

یخچال فریزرها برای ایجاد سرمای مطلوب از سیستم نسبتا پیچیده ای برخوردارن. در این مقاله سعی کردیم توضیحات نسبتا کاملی درباره اواپراتور، علت یخ زدن اواپراتور یخچال و وظیفه آن در یخچال فریزر ارائه دهیم.

در صورتی که دیفراست عملکرد خوبی نداشته باشد، برفکزدایی به خوبی انجام نمیشود و موجب یخ زدن اواپراتور خواهد شد.

از مزایای اواپراتورهای پوسته و لوله میتوان به راندمان مناسب، امکان تعمیر و سرویس و طول عمر بالای آنها اشاره کرد.

این نوع اواپراتورهای یخچال برای بالا بردن راندمان سرماسازی تولید شدن و از لوله های مارپیچ بلندی ساخته میشن که پرههایی روی اون نصب شده تا با ایجاد سطح مقطع بیشتر, جذب رطوبت و گرما رو بالا ببرن.

هرچقدر DT کمتر باشد، رطوبت محصول بیشتر حفظ می شود. با ایجاد تراکم کمتر توسط کمپرسور چیلر آب خنک، مبرد در سیکل جریان می یابد.

به دلیل اینکه سایز کمپرسور چیلر آب خنک در ظرفیت های یکسان نسبت به چیلر هوا خنک، کوچک تر می باشد.

فضای کمی مورد نیاز است – به دلیل طراحی فشرده ، خطوط اتصال کوتاه و ارتفاع کلی کوچک حداکثر. در اصل، مادهی سرمازا، به علت نقطه جوش منفی وقتی از طریق لولهها به محیط گرم میرسد، از مایع به گاز تبدیل شده است و برای انجام این کار نیاز دارد که گرمای محیط را جذب کند.

در نتیجه با تغییر فاز به مایع تبدیل می شود. صفحات بافل موجود در داخل پوسته به آب در جریان در پوسته جهت دهی داده و سبب پیدایش جریان آشفته در پوسته می شود.

به دلیل آلودگی موجود در هوا، برج خنک کننده با سرعت بیشتری دچار استهلاک شده و مراقبت بیشتری نیاز دارد.

کمپرسور در چیلرهای تراکمی اولین قسمت است که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. ولی بدون اقدامات خاصی، چیلر هوا خنک به راحتی بهره برداری می شود.

فشار پایین دمای جوش مبرد رو پایین میاره و مایع به راحتی بخار میشه. مبدل حرارتی دستگاهی می باشد که در زمینه انتقال دما بین دو سیال مایع و گاز کاربرد دارد .

اواپراتورها صفحهای از لوله های مارپیچ بلند، واقع در بین دو صفحه تشکیل شدن. این اواپراتورها از لوله مارپیچ بلندی تشکیل شدن که توسط پرههای عمود به آنها محکم میشن.

مبدل های حرارتی از نوع صفحه ای در طراحی چیلر تراکمی به عنوان راهی برای افزایش کارایی از طریق بهبود بازدهی جریان سیالات استفاده می شود.

اواپراتور صفحه ای (پلیتی) در طول سال های اخیر، وارد صنعت تهویه مطبوع ایران شده است و در برخی چیلرها به عنوان مبدل حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد.

باعث خوشحالی ماست اگه سوالات خودتون رو پایین همین مقاله بپرسید تا با جواب دادن به اونها در کمترین زمان به شما کمک کرده باشیم.

اواپراتور چیزی نیست که زیاد باهاش سروکار داشته باشیم و شاید خیلی از ما حتی اسمش رو نشنیده باشیم. اگر قطر خیلی کم باشد باعث افت فشار در اثر اصطکاک و کاهش راندمان می شود.

اواپراتور صفحه ای چیلر در مقایسه با سایر انواع اواپراتور چیلر، صرف نظر از هزینه اولیه، راندمان انتقال حرارت بالایی دارد.

البته دو مسئله در جایگزینی کندانسور به جای اواپراتور صفحه ای وجود دارد یکی اندازه اتصالات در کندانسور با اواپراتور صفحه ای متفاوت است و دیگری در نظر گرفتن اثر رسوب گذاری در کندانسور است.

این کولر گازی مانند کولرگازی دیواری است با این تفاوت که یونیت داخلی یا همان اواپراتور آن در زیر سقف کاذب و معمولا در قسمتهای مرکزی محیط مورد نظر برای سرمایش قرار میگیرد.

در صورت بروز مشکل در اواپراتور ها عملا سیکل گازی دچار مشکل میشه و در واقع عملیات سرماسازی متوقف میشه.

براین اساس، خرابی فن ها موجب ایجاد اختلال در فرآیند خنک سازی دستگاه می شود. بایستی در فرآیند انتخاب اواپراتور صفحه ای ONDA به شرایط نامی ذکر شده دقت شود.

به علت نصب چیلر آب خنک در موتورخانه، صدای کمپرسور توسط ساکنین شنیده نمی شود. کثیف شدن برج خنک کننده علاوه بر افزایش استهلاک، موجب رسوب گیری زیادتر آب در لوله های کندانسور چیلر می گردد.

در چیلر آب خنک، کارکرد برج خنک کننده بر اساس سرمایش تبخیری می باشد. عمدتاً در چیلرهای هوا خنک، صدای کمپرسورها از فن های کندانسور بیشتر می شود.

در چیلرهای هوا خنک به علت کارکرد کمپرسور با دما و فشار دیس شارژ زیادتر، استهلاک کمپرسور در چیلرهای هوا خنک تشدید می گردد.

به دلیل استفاده از کمپرسور اسکرال میزان صدا کاهش می یابد. که میزان روغن ، دمای آب خروجی و مانند آن را با استفاده از این تابلو تنظیم می کنیم.

به عنوان تبخیر کننده سیال درون لوله ها جذب حرارت سیال از اطراف کویل که باعث کاهش دمای سیال می شود و عملیات سرما سازی اتفاق می افتد.

در هر صورت اساس کار همه کمپرسور ها با توجه به همین اصل استوار بوده است اما با یکدیگر تجهیزات و روش فشرده سازی آن ها متفاوت بوده است.

در برخی موارد پره ها مستقیماً به لوله پایه لحیم می شوند. اواپراتور صفحه ای HPE-300 مجهز به اتصالات نصب سنسور ها بوده و همچنین قابلیت کنترل دمای آب ورود و خروج در این دستگاه ممکن است.

حال به موضوع اصلی یعنی اواپراتور بر میگردیم. محفظه جاذب در یک پوسته مشترک با اواپراتور قرار دارد. یک سیستم ریلی بین ایتالیا و فرانسه در سال 1857 طراحی شد که در مسیر آن یک تونل هشت مایلی قرار داشت.

آب سرد خارج شده از چیلر وارد سیستم سرمایشی شده و با عبور از روی کویل های مسی فن کویل یا هواساز عمل سرمایش صورت می گیرد و مجدد مبرد تبخیر شده وارد کمپرسور شده و سیکل تبرید تکرار می شود.

در هر دو مورد بالا بهتره یخچال رو از برق کشیده تا از ایجاد فشار روی موتور جلوگیری بشه. در کولرهای پنجرهای پروانه فن اواپراتور و کندانسور روی یک محور قرار داشته و با یک الکتروموتور نیروی چرخش هر دو پروانه تامین میشود.

این امر باعث وجود برخی تفاوت های عملکردی در هر دو سیستم می شود. با این تفاوت که گاز به داخل اواپراتور پاشیده میشه.

برای پاسخ به این سوالات در این مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز رو درباره اواپراتور یخچال بهتون آموزش بدیم.

این اواپراتورها به صورت قفسه قفسه طبقات فریزرها رو تشکیل میدن و سرما رو به صورت تماسی انتقال می دن.

جالبه بدونیدسرما چیزی نیست که بشه تولیدش کرد و در واقع یخچال فریزر سرما تولید نمیکنه، بلکه گرمای محیط رو به خود جذب و در نبود گرما, سرما ایجاد میشه.

بعد از سپری کردن مسیر کندانسور که مسیری پرپیچ و خم هست, گاز , حرارت و فشار بالای خودش رو از دست داده و به سمت فیتر درایر حرکت میکنه.

در واقع اواپراتور وظیفه جذب گرما و رطوبت داخل کابین یخچال فریزر رو داره. همین پاشش باعث جذب رطوبت و گرمای محیط میشه.

در یخچال فریزر های مدرن و امروزی اغلب از این نوع جابجایی هوا استفاده میشه. معمولا در طراحی انواع چیلرهای تراکمی ( انواع چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک ) با کمپرسور رفت و برگشتی ( چیلر تراکمی رفت و برگشتی ) و کمپرسور اسکرال ( چیلر تراکمی اسکرال ) ، از اواپراتور پوسته و لوله انبساط مستقیم استفاده می شود.

موتور یا کمپرسور قلب تپنده این سیکله و با انبساط و انقباض گاز درون موتور چرخه گازی شکل میگیره. برای اینکه درک بهتری از فن اواپراتور یخچال پیدا کنید لازمه راجع به سیکل گازی یخچال بدونید.

به این پره ها اصطلاحا فین گفته میشه. اما در چیلرهای آب خنک فقط در ظرفیت های سنگین صدای فن ها بیشتر می شود.

اما برای تولید آب سردتر از ۱۰- درجه سانتی گراد فقط از چیلر آب خنک می توان استفاده نمود. با انتخاب مبرد و کمپرسور مخصوص، امکان تولید آب سردتر از ۷ درجه سانتی گراد در چیلر تراکمی وجود دارد.

نوع اتصالات در سمت مبرد جوشی و در سمت سیال خنک شونده رزوه ای می باشد. پیکربندی صفحه و قاب از صفحات مخصوص ، با محصول جایگزین و اواپراتور صفحه ای کانال های گرمایش استفاده می کند.

2. گاز درون اواپراتور کیپ میکنه که دلیلش گرفتگی لولههای اواپراتور و لوله مویی توسط روغن انتقال یافته از موتوره.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.