انواع فن سردخانه خارجی

از آنجا که سیکل عملکرد بسیاری از سیستم­های برودتی مانند سردخانه ، چیلر ، اتاق پیش سرد ، تونل انجماد و …

فن کندانسور سردخانه

ترموستات های پیشرفته سه رله و با دو سنسور دمای اتاق و دمای سطح کویل می باشند از دیگر ویژگیهای به کار رفته در ترموستات های هوشمند قابلیت روشن و خاموش کردن فن اواپراتور در زمان خاموشی سیکل برودت است که باعث کاهش زمان کاری و همچنین با روشن و خاموش شدن نوسانی ، دمای کل اتاق را یکنواخت کرده و کیفیت نگهداری محصول را افزایش می دهد .

این شرایط شامل دما و رطوبت میباشد چنانکه رطوبت غیراستاندارد موجب کاهش شدید کیفیت آنها ، تغییر در طعم و رنگ محصول و حتی پاره شدن بافت های میوه و خروج شیرابه از آن و مشکلاتی می گردد که به آنها آفات سردخانه ای گفته می شود.

خرید فن سردخانه

رطوبت نسبی در سالن اصلی نگهداری مواد غذایی بالای صفر نباید از ۸۵ درجه پایین تر باشد زیرا کم شدن رطوبت نسبی باعث افزایش تبخیر رطوبت میوه و سبزیجات شده و نهایتا موجب چروکیدگی و کاهش وزن آنها میگردد.

گاهی براثر وجود شرایطی خاص ، میزان محصولاتی که نیاز به ذخیره سازی در سالن های بالای صفر رادارند کاهش می یابد و در چنین شرایطی لازم است سالنهای بالای صفر سردخانه ها به نحوی طراحی شده باشند تا بتوانند در صورت نیاز ، به سالن های زیر صفر تغییر کاربری دهند.

سردخانه ها عموما به دو دسته ی بالای صفر و زیر صفر طبقه بندی می شوند که کاربری آنها با هم متفاوت میباشد .

به عبارتی توسط فن، گرمای گاز درون کویل ها به محیط بیرون هدایت می شود و گاز درون کمپرسور به مایع (تقطیر) تبدیل می شود.

با سلام تعبیر خواب جنازه دارای چندین تعبیر است اول از همه خبر از درون شما میدهد و این که اشپزخانه از برای زن منزل است محتمل اسکه شما روح خود را کشته اید و به کناری گذاشته اید و جسم خود را فقط صرف زندگی و روزمرگی میکنید و اگر از این امر اگاه هستید باید چاره ای بیاندیشید و غیر از باشد نشان از مال حرامی دارد که به مال شما افزوده شده است وه شما از ان بلع میکنید و تعبیر سوم این است که جنازه نشان از خبری است که از غیب به فرد بیننده میرسد که بد نیست .

ترمومتر انبساطی که عموما به عنوان دماسنج جیوه ای mercury thermometer معمولی معروف است و عمدتا ترمومتر محیطی محسوب می شود از یک لوله باریک با یک مخزن به شکل کروی یا استوانه ای تشکیل شده است که درون آن با مایعی عمدتا از جنس جیوه یا الکل پر شده است.

در تصویر زیر یک مدل از کندانسینگ یونیت (یونیت سردخانه) ظرفیت پایین را با اجزای داخلی آن مشاهده می کنید.

با توجه شرایط اقلیمی، ظرفیت کولر آبی در هر ساعت استفاده مداوم کاهش مییابد. در صورتی که فن برای مدت طولانی فعال باشد یا به هر دلیل دیگری دمای آن به بیش از 110 درجه سانتی گراد افزایش یابد، این محافظ فعال شده و موجب خاموش شدن فن می شود تا دمای آن کاهش یابد.

فن سردخانه ای

مس در مقایسه با فولاد از ضریب انتقال حرارت بالاتری برخوردار می باشد ولی به دلیل واکنش مس با آمونیاک امکان استفاده از آن در سیستم های برودتی آمونیاکی نمی باشد به همین دلیل ظرفیت کندانسور کاهش می یابد و باید آن را در ابعاد بزرگتری طراحی و تولید نماییم.

فن سردخانه صنعتی

به طوری که میزان این تقاضا از سال 1399 تا 1402 حدود 120000 تن افزایش می یابد که با کم کردن ظرفیت کارخانه هایی با پیشرفت کاری 75 درصد به بالا ( در این طرح حدود 18000 تن ) ، نیاز کشور تا 1402 حدود 100000 تن است.

جهت حرکت هوا در این کوئل ها عمدتاً به صورتی است که از اطراف وارد می شود و به سمت بالا پرتاب می شود.

که در این راستا با تضمین کیفیت فوم و ورق های گالوانیزه رنگ شده یا فولاد ضدزنگ و خدمات نصب آنها به شما اطمینان خاطر می دهد.

نصب اين نوع كولر ها معمولا ارزانتر مي باشد. این سردخانهها بر روی وسائل نقلیه نظیر کامیون، تریلی، وانت و غیره نصب گردیده و جهت حمل و نقل مواد، جابجایی آنها از مکانی به مکان دیگر و یا از محل تولید به مراکز مصرف بکار برده می شود. Post h as been c᠎reated  wi᠎th G​SA C᠎onte nt Generator DE MO​!

قیمت فن اواپراتور سردخانه

اما مصرف این میوه ها در طول سال موجب می گردد تا رفته رفته از ذخایر سردخانه ها کاسته شود تا جایی که تا زمان برداشت مجدد محصول، تعدادی از این سردخانه ها ممکن است بدون استفاده و یا شماری از سالن های آنها خالی از محصول باقی بمانند.

فن سردخانه سه فاز

اما آیا میتوان سردخانه های بالای صفر و زیر صفر را با هم تجمیع کرد ؟ معمولا سردخانه ها به نحوی ساخته میشوند که تنها توانایی ذخیره سازی یکی از انواع محصولات بالای صفر و زیر صفر رادارند اما برخی از سردخانه ها می توانند هر دو نوع محصول را در سالن های جداگانه نگهداری کنند که به آنها سردخانه های دو مداره می گویند.

فن سردخانه ای زیلابگ

برای بهتر نشان دادن عمل اصطکاک پیشنهاد می شود که به جای افت فشار، از جمله افت ارتفاع head loss استفاده شود که در حقیقت همان افت فشاری است که تبدیل به فوت پوند بر پوند FT.

شایان گفتن است که ظرفیت این سردخانه 3000 تن است ، لذا از دیدگاه نیاز کشور جای هیچ نگرانی برای احداث این سردخانه وجود ندارد.

برای ظرفیت کمتر از 600 تن، 4/8 متر و حداقل 3/6 متر فروش فن سردخانه پیشنهاد میشود. کندانسور یا چگالنده دستگاهی است که وظیفه خنک کردن مبرد که اکثرا فریون است و تبدیل آن از بخار به مایع را بر عهده دارد که از آن جهت خنک سازی سیال در نیروگاه در فرآیند تولید برق، تاسیسات پالایشگاهی، تبرید و صنعت سردخانه و تهویه مطبوع استفاده میشود.

برای محاسبه دقیق هزینه احداث و ساخت سرد خانه باید پارامترهای مهمی را در هنگام طراحی و ساخت و سایر مراحل دیگر مد نظر قرار داد، در زیر به طور خلاصه به آنها اشاره میشود.

سردخانه ، مجموعه ساختمان و تاسیساتی است که در آن ، شرایط لازم برای نگهداری محصولات کشاورزی ، مواد غذایی و دیگر مواد یا کالاهای فاسد شدنی از نظر دما ، رطوبت نسبی و …

در این مقاله، به معرفی انواع، اجزا و سیستمهای تاسیسات سرمایشی ساختمان میپردازیم. بنابراین بدون اینکه هیچ هزینه اضافی ازنظر تغییر در ساختمان سردخانه و یا اجزای اصلی سازنده آن نظیر کمپرسور و اواپراتور حاصل گردد می توان سالن های بالای صفر سردخانه ها را به سالن های دومنظوره تبدیل کرد و این امر موجب می گردد تا صاحبان و سازندگان سردخانه ها نسبت به به کارگیری این طراحی جدید از خود تمایل نشان دهند و به این طرح جامه عمل بپوشند.

فن سردخانه زیلابگ

تجهیزات سرمایشی سردخانه های بالای صفر با انتخابی صحیح می توانند برای تأمین برودت لازم جهت سالن های زیر صفر نیز مناسب باشند.

سردخانه هایی هستند که به صورت اتاقک ساخته شده این نوع سردخانه ها را می توان با وسائل نقلیه نظیر کامیون ، وانت ، تریلی و غیره جابه جا کرد سیستم عملکرد این سردخانه ها با سردخانه های ثابت متفاوت است و در آن ها عمدتا از گاز فریون استفاده می شود.

موتور فن سردخانه

یکی از مشکلات سردخانه ها و انبارهای نگهداری مواد غذایی ، خالی ماندن آنها در برخی ایام سال به دلايل مختلف است که از طریق طراحی سردخانه به صورت دو منظوره ، یعنی طراحی سالن های بالای صفر با قابلیت تغییر کاربری به زیر صفر می توان به حل این مشکل پرداخت.

مشخصات فنی سردخانه

یک سردخانه دو مداره و دومنظوره به نحوی طراحی شده است که هم از قابلیت ذخیره دو نوع محصول با دماهای متفاوت ( دو مداره ) برخوردار بوده و هم از قابلیت تغییر کاربری در سالن ها بر حسب نیاز ( دومنظوره ) برخوردار باشد .

قیمت فن کندانسور سردخانه

سپس قابلیت تغییر کاربری سالن های بالای صفر از سه جنبه فضای قرارگیری محصولات بر مبنای رعایت استانداردها ، جواب گو بودن موتورخانه و سیستم های برودتی سردخانه در صورت تغییر کاربری و صرفه اقتصادی ساخت چنین سردخانه هایی در مقایسه با سردخانه های دو مداره ؛ مورد بررسی قرارگرفته است.

با توجه به مطالعات انجام شده در میزان تقاضای سردخانه های دو مداره ، میزان نیاز به احداث این نوع سردخانه از سال های 1400 تا 1404 افزایشی پیش بینی شده است که موجب اطمینان خاطر سرمایه گذاران جدید است.

جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی احداث سردخانه دومداره و دومنظوره ، با اطلاعات کاملا به روز برای سال 1400 با فرمت Word و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ جواز تاسیس یا وام و تسهیلات بانکی ، این صفحه را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید .

لازم به ذکر است که تیم کارشناسی ما تاکنون طرح های توجیهی زیادی در زمینه احداث سردخانه های 100 تنی ، 500 تنی ، 5000 تنی و همینطور 10000 تنی تدوین نموده است ولی اطلاعات فنی موجود در این مقاله مربوط به کسب و کار سردخانه دومداره و دومنظوره 3000 تنی میباشد.

ضمنا در صورت تمایل میتوانید طرح توجیهی کسب و کار سردخانه دومداره و دومنظوره را ، صرفا جهت مطالعه ، از انتهای همین صفحه دانلود نمایید .

در این مقاله اطلاعات فنی و ارزشمندی را درباره احداث کسب و کار سردخانه دومداره و دومنظوره در اختیار شما کاربر گرامی وبسایت قرار میدهیم .

پیشاپیش از بردباری شما در مطالعه این مقاله سپاسگزاریم . مقاله کامل کمپرسور سردخانه و معرفی انواع آن را بخوانید .

هزینه ساخت سردخانه یکی از مهمترین مولفهها برای شرکتها و کارخانهها است. تا مواد غذایی که به طور مصنوعی تهیه میشوند، طول عمر بیشتری برای استفاده داشته باشند.

اجداد ما پیشینیان به این واقعیت دست یافته بودند که محصولات غذایی در هوای سرد ماندگاری بیشتری خواهند داشت و دیرتر فاسد می شوند.

به این سالن ها ، سالن های دومنظوره گفته می شود. مزایای سردخانه های دومداره و دو منظوره چیست ؟

این اطلاعات شامل ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز ، مواد اولیه مورد نیاز، یوتیلیتی مورد نیاز و همینطور نیروی انسانی مورد نیاز یه سردخانه دو مداره و دو منظوره میباشد.

پاسخ سریع به این پرسش خیر میباشد . با سلام در مورد خواب اول برای ان مرحومه تا حدودی خیر است و تا حدودی نه.

دسته اول کویل هایی که توسط عبور هوا از بین صفحات آلومینیومی، گرما از فریون گرفته می شود و به آن کویل های کندانسوری می گویند و دسته دوم کویل هایی که توسط عبور هوا از بین صفحات آلومینیومی گرما به فریون داده می شود و به آن کویل های اواپراتوری می گویند.

در نوع دوم نیز کندانسور به وسیله تبادل انرژی با هوا خنک می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تولید کندانسور ها به شما پیشنهاد میکنیم که به صفحه ساخت کندانسور و طراحی کندانسور مراجعه نمایید.

این عمل منجر می شود که مواد خوراکی و غذایی کیفیت خود را از دست داده و دچار فساد شوند.

به طور مصنوعی تامین می شود سردخانه ها می تواند دارای سالن های یک مداره ( یا بالای صفر یا زیر صفر ) و دو مداره ( هر دو حالت بالای صفر و زیر صفر ) باشد .

سردخانه ها به طور کلی به دو دسته متحرک و ثابت تقسیم می شوند . این درجه حرارت برحسب سانتیگراد در نظر گرفته شده و دما برای محصولات مختلف کمی با یکدیگر متفاوت می باشد .

میوه ها در فصل های خاصی از سال کشت می گردند و در آن ایام، سردخانه های در نظر گرفته شده برای میوه ها ، مملو از محصول است.

نظر به اینکه اکثر مواد غذایی را نمی توان در تمام مدت سال بطور تازه در اختیار داشت و یا در منطقه ای بنا به شرایط اقلیمی و جغرافیایی نمی توان نوع خاصی از مواد غذایی را تولید کرد و یا تولید بیشتر از مصرف در آن فصل است ناگزیر بایستی مواد غذایی را به نحوی نگهداری نمود تا بتوان در زمان آن را برای مصرف بکار برد.

مشاهده جنازه اي که با تابوت مي برند نيکو است چون فراغت از رنج و اندوه است و چنان چه بيمار باشيم بهبود مي يابيم و اگر مديون باشيم اداي دين مي کنيم.و اینکه از جنبه دیگر میتواند اینطور معنی کرد که مرده نشان از احوات روانی بیننده است و اینکه نشان از این دارد که روحتان را کشته اید و آن را کنار گذاشته اید و اینکه آن را تشییع میکنید.

سردخانه های بالای صفر و زیر صفر هر کدام برای چه منظوری استفاده میشوند ؟ دامون به عنوان نماینده فروش کمپرسورهای سردخانه ای برندهای مشهور جهان در این راه همراه شما خواهد بود.

به عنوان تعریفی مختصر و کوتاه، فن دستگاهی است که به منظور جابهجایی هوای آلوده مورد استفاده قرار میگیرد. که در آن c عددی است ثابت و n عبارتست از یک نمای عددی که مقدار هر دوی آنها از راه تجربی تعیین می گردد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.