انواع مبدل حرارتی صفحه GEA

انواع مبدل حرارتی صفحه GEA
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

همراهان همیشگی، در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع مبدل های حرارتی و ویژگی های هر کدام از آن ها، اجزای تشکیل دهنده ی مبدل حرارتی و نکات ضروری در نصب و طراحی مبدل های حرارتی آشنا کنیم و اطلاعات کاربردی و مفیدی را در اختیارتان بگذاریم. Po᠎st was gener ated  wi᠎th GSA  Content​ Generat or  DEMO.

هم اکنون با آگاهی از اطلاعات مفیدی که در رابطه با مبدل حرارتی در اختیار دارید، قادر خواهید بود متناسب با نوع نیازی که دارد بهترین گزینه را انتخاب کنید و اقدام به خرید آنلاین مبدل حرارتی نمایید.

برای کسب آگاهی از به روزترین قیمت های مبدل حرارتی و دریافت خدمات و مشاوره، با مشاورین آنلاین ما در ارتباط باشید.

به طور کلی عوامل گوناگونی بر قیمت مبدل حرارتی تاثیر گذار هستند. در جریان های همسو دو سیال گرم و سرد بدون تماس فیزیکی با همدیگر در طول مبدل به صورت هم جهت حرکت کرده و از طرف دیگر خارج می شود.

این امر باعث میشود که دمای دو سیال هیچگاه دقیقاً یکسان نشود. جریان قوی گردابه ای موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال گرما و افت فشارها می گردد، بعلاوه بزرگ بودن تنش برشی موضعی ، باعث کاهش تشکیل رسوب می شود.

​This was gener at ed wi᠎th the help  of G​SA Conte nt G en er​ator Dem​oversi on​.

ابعاد مناسب این کندانسورها باعث می گردد چیلرها به آسانی و در زمان کوتاه تری تولید شوند. اما مجموعاَ تنوع شکلی در این دستگاه ها بسیار زیاد است. Da᠎ta has been gen᠎erated ᠎wi th GSA Con tent G᠎en erat᠎or Demov᠎ersion᠎.

هرچه ویسکوزیته سیال کمتر باشد این طول کمتر بوده و با زیاد شدن ویسکوزیته این فاصله که به آن لایه مرزی می گویند، بیشتر است.

از مزایای این مبدل ها می توان به سطح تماس زیاد در حجم کم، طرح مکانیکی خوب و توزیع یکنواخت فشار و راحتی تمیزکردن آن ها اشاره کرد.

لوله ها (TUBES) ـ جنس، تعداد، قطر، طول و ضخامت لوله ها به طبیعت سیال(خورنده یا بی اثر، تمیز یا کثیف و ; ) مقدار جریان سیال، فشار و درجه حرارت سیال و بار حرارتی مبدل بستگی دارد.

لوله ها ممکن است به صورت راست (دو سر باز) یا به شکل U روی صفحه ای به نام TUBE SHEET پرس یا جوش داده شوند.

تنها تفاوت این نوع خاص از مبدلهای حرارتی در این است که آب بندی یکی از سیالات با جوش لیزر و سیال دیگر مشابه مبدل واشردار با واشر یا گسکت انجام میشود.

حال اگر برای سرد کردن صفحه گرم از فن استفاده نمی شد، عمل سردشدن از طریق کنوکسیون انجام می گرفت.

از جمله آزمایش هایی که در این مراکز تعمیر مبدل حرارتی صفحه ای صورت می گیرد عبارت است از آزمایش هوای لوله ها و مونتاژ کامل، تست خلاء، تست هیدروژنی و همچنین بازرسی برای تشخیص خوردگی.

کانال(CHANNEL) ـ جریان سیال به داخل لوله ها از طریق کانال صورت می گیرد. پوسته(SHELL) ـ جنس، قطر، ضخامت و حجم پوسته به طبیعت سیال، مقدار جریان سیال، فشار و درجه حرارت سیال و مشخصات دسته لوله ها(TUBE BUNDLE) از نظر قطر و طول آن بستگی دارد.

وقتی که آرایش لوله ها مثلثی باشد، افت فشار جریان پوسته بیشتر از وقتی است که آرایش مربعی باشد. یکی از معایب آرایش مربعی قرارگرفتن تعداد کمتر لوله در یک سطح معین می باشد.

مبدل حرارتی پوسته و لوله مسی از معمول ترین تجهیزات انتقال حرارت غیر آتش خوار در صنایع مختلف می باشند.

وقتی برای سردکردن یک صفحه گرم، آن را در مقابل یک بادبزن قرار می دهند، این همان انتقال حرارت جا به جایی از صفحه گرم به هوای اطراف می باشد.

مبدل های حرارتی جوش داده شده، نیمه جوش داده شده و بدون جوش، برای تبادل گرما بین مایعات با فشار بالا یا جایی که به یک محصول فشرده تر نیاز است، استفاده می شود.

جا به جایی (CINVECTION) ـ در این روش، ملکول ها متحرک بوده و انرژی حرارتی را با خود جا به جا می کنند.

در این حالت در ورود به مبدل بیشترین اختلاف دما و بنابراین بیشترین میزان انتقال حرارت وجود دارد و در خروج اختلاف درجه حرارت حداقل شده و میزان انتقال حرارت کم می شود.

در آرایش مربعی کمترین مقاومت در مقابل جریان و در نتیجه حداقل افت فشار به وجود می آید. در عوض لوله ای که از درون محفظه ای عبور می کند ، در عوض دو اتاق متناوب وجود دارد که عمق آنها معمولاً نازک است و در بزرگترین سطح خود توسط یک صفحه فلزی موج دار از هم جدا شده اند.

میزان انتقال حرارت در جریان متقابل در طول لوله به مقدار کم تغییر می کند. در مبدلهای با سطوح پرهدار، از پرهها یا ضمایمی در سطح اصلی انتقال حرارت، به منظور افزایش سطح و در نتیجه افزایش نرخ انتقال گرما استفاده میشود.

شرکت آلفالاوال دارای ۴۲ واحد تولیدی اصلی است (۲۲ واحد در اروپا،۱۰ واحد در آسیا، ۸ واحد در آمریکا و ۲ واحد در آمریکای لاتین) و بیش از ۱۷۰۰۰ کارمند دارد که اکثر آنها در سوئد، دانمارک، هند، چین، آمریکا و فرانسه مشغول به کارند.

ساختار فولادی ضد زنگ جمع و جور آنها را به یک انتخاب ایده آل برای استفاده با سردکننده ها و مبردها تبدیل می کند.

با توجه به شکل (1) می توان گفت که ساختمان این مبدل ها شامل تعدادی لوله است که در داخل یک استوانه قرار می گیرند، و دو سیال مورد نظر که یکی سرد و دیگری گرم است، بدون این که به طور مستقیم با یکدیگر برخورد کنند از طریق دیواره فلزی لوله ها با یکدیگر تبادل حرارت خواهند کرد.

صفحه لوله(TUBE SHEET) ـ صفحه ای دایره ای شکل که سر لوله ها روی آن قرار می گیرد، جنس و ضخامت و قطر این صفحه به جنس لوله ها، تعداد لوله ها و نوع مبدل حرارتب بستگی دارد.

نوع دوم واشر پلیت ها که به آن ها قفلی یا گیره ای نیز گفته می شود که بیشتر در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته است و قفل یا گیره ای روی واشر بدون نیاز چسب قرار می گیرد تا واشر روی صفحات ثابت شود.

با توجه به مطالب ذکر شده، درمی یابیم که روش و متدولوژی طراحی فرایند پیچیده ای است، چراکه برای دستیابی به یک روش طراحی مطلوب، مراحل زیادی باید طی شود، مثلا بسیاری از ملاحظات کمی و کیفی باید بررسی شوند و محاسبات کمی بسیار بادقت انجام گیرند.

همچنین باید این نکته را مدن ظر قرار داد که بسته به کاربرد خاصی که دارد، برخی از ملاحظات طراحی، حین انجام پروسه اعمال کرد می شود.

انواع بافلهای فوق الذکر هر کدام جهت کاربرد خاص با توجه به شرایط عملیاتی و نوع سیال انتخاب میشوند. تمامی صفحات نازک این نوع مبدل حرارتی بوسیله واشرها به یکدیگر اتصال پیدا می کنند.

مبدل های حرارتی، سیال با دمای بالا را خنک و سیال با دمای پایین تر را گرم می کنند و به این ترتیب عملیات انتقال گرما را تسریع می بخشند.

دو سر مبدل یعنی سر جلویی و عقبی مبدل به گونه ای طراحی و ساخته می شود که سیال از یک سر مبدل وارد شده و به سمت ورودی لوله ها هدایت شود و پس از عبور از لوله ها وارد سر عقبی شده و در آنجا جمع آوری گردد.

مبدل های حرارتی موجود در صنایع و کارخانجات بخصوص صنعت پتروشیمی، معمولاً از نوع پوسته و لوله (SHELL AND TUBE) می باشند.

این نوع مبدل ها شامل مجموعه ای از لوله ها با پره های بیرونی می باشند که در آن پره ها به صورت های طولی، عمود بر محور لوله، اریبی یا مارپیچ در روی لوله ثابت شده اند.

در این حالت اختلاف درجه حرارت در طول لوله نسبت به جریان همسو یکنواخت تر است. این بدان معناست که موادی که در تماس با آب دریا قرار می گیرند باید مناسب باشند.

سرویس تعمیر و نگهداری راحت ، شستشوی آسان و قابلیت افزایش ظرفیت از این مزایا این مبدل حرارتی می باشد.

به بیان ساده، مبدل حرارتی وسیله ای است که گرما را از یک محیط به رسانه دیگر منتقل می کند، این تجهیز گرمای روغن هیدرولیک را از روغن داغ با استفاده از آب سرد یا هوا گرفته و آنرا خنک می کند.

در ادامه به وسیله کویل، مبدل دمای آب را افزایش داده و سپس از طریق لوله ای دیگر به مناطق مورد نظر منتقل می شود.

لوله ها عموماً با دو آرایش مربعی یا مثلثی روی صفحه لوله ها نصب می گردند. علاوه بر صرفه اقتصادی مبدل حرارتی کلوین سری اِف اِی (FA) می توان به کارایی بیشتر این نوع پلیت گرمایی در مقایسه با مبدل های پوسته و لوله (TUBE AND SHELL) و مبدل های حلزونی (SPIRAL) اشاره کرد.

از جمله پوسته مبدل های از نوع تبخیرکننده و همین طور جوشاننده دارای فضای تبخیر می باشند. از مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار در موارد مختلف استفاده می شود که مهم ترین آن مربوط به راه اندازی تاسیسات گرمایشی، سیستم خنک کننده و همچنین سیستم های تمیزکننده می شود.

اسید شویی مبدل صفحه ای در بازه های زمانی مشخصی صورت می گیرد. لذا در گازها که فاصله بین ملکولی زیادتر می باشد، انتقال حرارت از طریق هدایت کمتر انجام می گیرد.

همچنین باید بر این نکته تأکید شود که بسته به کاربرد ویژه، برخی از موارد و ملاحظات طراحی را حین انجام پروسه باید اعمال کرد، اما این ضرورت همه موارد بالا را در بر نمی گیرد.

بهینه سازی سیستم و فاکتور های مربوط به ارزیابی و سنجش، انجام گیرد. این مبدل بیشتر در سیستم های تبریدی مورد استفاده قرار می گیرد.

این گونه مبدل های حرارتی که به صورت صفحه ای می باشند مزایایی برای مصرف کننده دارند که در این جا لازم است در مورد ان ها صحبت شود .

در این حالت ذرات جسم تغییر مکان قابل ملاحظه ای ندارند. پیش از خرید به فضای مورد نیاز برای تعمیر این تجهیزات باید توجه نمود.

برخی از واشرهای صفحه باید برای تعویض به تولید کننده بازگردانده شوند که هم زمان و هزینهی زیادی را لازم دارد.

یکعدد میله در پایین مبدل (Guide Bar) : که تمام پلیت ها را در یک مسیر و بصورت صاف و پشت سرهم نگه می دارد.

بنابراین هرچه تماس ملکول در یک جسم بیشتر باشد، هدایت حرارتی آن بیشتر است. برای بهبود عملکرد مبدل صفحه ای ، استفاده از فیلتر صافی و شیر یکطرفه هم لازم است.

راندمان مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس بالای 90 درصد است. این مبدل ها معمولا از راندمان حرارتی بالایی برخوردارند. کمپانی GEA به دو دلیل توانسته تاثیر زیادی در صنعت برودت داشته باشد؛ جدید ترین دستاورد های علمی در صنعت برودت و مواد غذایی را کمپانی گ.آ به دست میآورد؛ و دیگر اینکه ایده های جدید و راهکار هایی که مهندسین گ.آ برای فرآوری مواد غذایی برای افزایش راندمان انرژی صنایع غذایی ارائه میدهند همیشه از نو آورانه ترین ایده های روز دنیا است.

بدین طریق که هوای مجاور صفحه، گرم شده و با تغییری که در وزن مخصوص آن بوجود می آید، به قسمت های دیگر حرکت کرده و هوای سرد جای آن را می گیرد.

جریان های تبادل کننده حرارت در مبدل ها ممکن است به شکل های مختلف(همسو، ناهمسو و متقاطع) به حرکت درآیند.

در حرکت هوا یا هر سیال دیگری روی سطح، سرعت هوا در مجاور صفحه صفر است (در اثر ویسکوزیته)، سرعت از صفر تا سرعت جریان آزاد (U) تغییر می کند.

سطح موج دار صفحات، مانع جریان آرام و گسترش جریان آشفته در سیال میشود که میزان انتقال گرما را افزایش داده در حالیکه احتمال انباشته شدن رسوبات بر روی سطوح صفحه را نیز کاهش میدهد.

در سیستمهایی مانند پمپهای گرمایی نیز جهت انتقال گرما در بین سیال اولیه و ثانویه کاربرد دارد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.