انواع کندانسور صفحه ای

انواع کندانسور چیست؟
کندانسور صفحه ای , کندانسور صفحه ای, خرید کندانسور صفحه ای, قیمت کندانسور صفحه ای, قيمت كندانسور, خرید کندانسور, خرید کندانسور یخچال, خرید کندانسور کولر گازی, کندانسور صفحه ای نیروگاه

همچنین مبدل های صفحه ای پره دار برای استفاده در توربین گازی، نیروگاه های هسته ای و مهندسی پیشرانه و تبرید و گرمایش و تهویه سیستم های بازیابی گرمای اضافه و صنایع شیمیایی و سرمایش کاربرد دارند.

کندانسور آبی یکی از مهمترین اجزا در فرآیند های تهویه مطبوع و سیستم های تبرید می باشد. سیال قرمز نیز به همین صورت اما از پشت صفحات و بصورت غیر همسو با سیال آبی جریان مییابد تا بیشترین انتقال حرارت در مبدل صورت بگیرد.

مبدل صفحهای برحسب نوع سیال، فشار کار و به ویژه دمای طراحی میتواند بصورت چند پاس طراحی و ساخته شود.

بعنوان مثال هنگامی که اختلاف دمای ورودی و خروجی یکی از سیالات به مبدل زیاد باشد، بجای آنکه مبدل تک پاس طراحی شود، بصورت چند پاس محاسبه و طراحی میشود.

اما کندانسور های خنک کننده برقی مکانیزم متفاوتی دارند و در واقع عمل میعان در آن ها از طریق باد ایجاد شده توسط فن دستگاه است که بصورت مستقیم به لوله های مسی آن برخورد می کند و در نتیجه حرارت آن را می گیرد.

این دستگاه در صنایع زیادی از جمله در چیلرهای هوا خنک و چیلرهای آب خنک، چلیرهای جذبی و تراکمی، سردخانه های زیرصفر و بالای صفر و تونل انجماد، کولرهای خانگی، یخچال های خانگی، پالایشگاها و صنایع پتروشیمی، نیروگاها و تولید الکتریسیته، صنعت خودرو سازی، صنایع شیمیایی و غذایی و دارویی، تهویه مطبوع ساختمانی و…

4- از جمله کاربردهای گرمایشی مبدل صفحه ای دانفوس می توان به گرمایش آب مصرفی، گرمایش از کف، گرمایش جهت ذوب برف و گرمایش استخرهای شنا اشاره کرد.

از جمله محدودیتهایی برای مبدلهای صفحهای واشر دار حداکثر فشار قابل تحمل 30 بار و حداکثر دما 200 درجه سانتیگراد است.

در این نوع به جای واشر از لحیمکاری برای آببندی صفحات استفاده میشود. مزیت بزرگ این مبدل این است که با حذف واشر و قاب، احتمال بروز نشتی از بین میرود.

مزیت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای نسبت به مبدل حرارتی شل و تیوب، این است که با توجه به موجدار بودن صفحات که جریان گردابی سیال را افزایش می دهد.

دقت شود درصورت استفاده مبدل حرارتی استخر برای جکوزی، دمای مدنظر باید با حسایت بیشتری تعیین گردد. مبدل هایی که امروزه در بازار تاسیسات جهت گرمایش استخر عرضه می شوند به دو صورت مبدل حرارتی تمام استیل و پوسته لوله مسی می باشد.

از نمونه کاربرد های مبدل های حرارتی نوع پوسته و لوله و نوع صفحه ای میتوان به تقطیر حلال ها و مخلوط های چند ماده ای، خنک کاری و گرمادهی راکتورها و نگهدارنده محصولات، به عنوان کولر هیدروکربن ها، خنک کاری مدارات آب، بازیافت حرارت در فرآیندهای پتروشیمی مانند بازیافت حرارت بنزن، به عنوان کندانسور و اواپراتور، گرمکن گاز طبیعی (قبل یا بعد از انبساط)، گرم کردن سوخت ها برای کاهش ویسکوزیته آنها، تولید آب داغ به عنوان گرمکن آب تغذیه بویلر،گرم کننده نفت خام و گاز ترش، پیش گرمکن آب، خنک کاری آن و خنک کاری محصول مایع در فرآیند متانول، خنک کاری سدیم هیدروکسید، پیش گرمکن نفت در فرآیند اتیلن و هر بخشی از صنعت پتروشیمی، نفت و گاز که به انتقال گرما در آن نیاز باشد، اشاره نمود.

در این کندانسور بین چند ده تا چند صد صفحه وجود دارد که در مجاورت یکدیگر می باشند. این نوع نیز مانند نوع قبلی (پوسته و کویل مارپیچ) در ظرفیت های کم کاربرد دارد.

در مواقعی که فشار و دمای سیالات بسیار زیاد باشد (دمای ۶۰۰ درجه سانتی گراد یا فشار ۳۵۰ بار) از نوع خاصی از مبدل ها که از یک تیوب لوله بلند مارپیچ تشکیل شده است، استفاده می شود.

در نتیجه عدد رینولدز کمتری سبب می شود و اینکه جریان سیال در خلاف جهت است، راندمان انتقال حرارت همیشه 3 تا 5 برابر بیشتر از مبدل حرارتی شل و تیوب می باشد.

سیال قرمز نیز در خلاف این جهت، حرکت میکند. یک مبدل حرارتی بر خلاف نام این دستگاه، قابلیت خنک سازی انواع سیالات را نیز دارد.

در انتخاب مبدل حرارتی استخر مناسب حجم استخر و دمای مدنظر دخیل می باشد. در مواردی که لازم است حجم و وزن مبدل کم و در عین حال بازده مبدل بالا باشد از مبدل های پره دار استفاده میشود.

مبدل هایی تمام استیل از ۱۸ فوت تا ۷۲ فوت قابل عرضه می باشد ولی مبدل های حرارتی مسی در هر فوت دلخواهی با توجه به حجم استخر طراحی میشوند. ​Con tent was g​ener ated by GSA Content G enerat​or DE MO!

برای خرید مبدل حرارتی ابتدا باید بهترین مدل مرتبط با کار خود را بتوانید انتخاب کنید. برای آن که بتوانید جنس های تقلبی را از اصل تشخیص بدهید و بهترین خرید را داشته باشید باید در این زمینه آگاهی های لازم را داشته باشید تا در خرید خود دچار مشکلات نشوید.

علت این محدودیت دما و فشار جنس واشرهایی است که در بین صفحات استفاده میشود. از بین همه میکروفون ها، نوع کندانسور آن وسیعترین پاسخ فرکانسی و بهترین پاسخ گذرا را دارد.

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو با سرویس و نگهداری به موقع، طول عمر بالا و راندمان بالایی دارد. کاربردی ترین نرم افزارها برای مدل سازی و آنالیز مبدل حرارتی هوا خنک یا پره ای HTRI , HTFS, B-Jac می باشد که عموما از استاندارد API 661 مربوط به “انیستیتو نفت آمریکا” برای طراحی و تولید مبدل حرارتی پره ای استفاده میگردد.

برای خرید این دستگاه، باید به نکاتی همچون نوع استخر، روباز و یا سرپوشیده بودن، خصوصی یا عمومی بودن و میزان اختلاف دما برای افزایش دمای استخر، مدت زمان استفاده و …  This  po st has be᠎en gen erated  by G​SA Con​te nt G enerator ​DEMO !

انتخاب مبدل مناسب استخر باید با توجه به نوع استخر روباز یا سر پوشیده عمومی یا خصوصی، میزان اختلاف دما جهت افزایش دمای آب استخر، تعداد مبدل موردنیاز، مدت زمان مورد نیاز جهت گرمایش استخر صورت گیرد.

مدرن تکنیک در همین راستا و در جهت رضایت مشتریان خود، اقدام به فروش قطعات یخچال نیز کرده است تا بتواند بیش از پیش نیازهای مصرفکنندگان را برطرف کند تا خریداران یخچالهای برندهای مختلف بدون دغدغه برای قطعات اورجینال و با خیالی آسوده از خرید خود لذت ببرند.

یخچال فریزرها دارای قطعات مختلفی میباشند و اگر دستگاه شما مکانیکی یا الکترونیکی باشد تنوع قطعات را احساس خواهید کرد ، در اینجا به قطعات الکترونیکی یخچال به مانند ترموفوز ، ترمودیسک ، المنت ، تایمر و برد الکترونیکی میپردازیم.

جهت ممانعت از خوردگی و رشد آلودگی هایی نظیر باکتری و جلبک در کندانسور آب خنک ، استفاده از سیستم تامین آب اضافی به همراه دستگاه رسوب زدای آب توصیه می شود.

جنس این وسیله آزمایشگاهی مقاومت کافی برای مقابله با مواد خورنده را دارد و هیچگونه آسیبی به آنها وارد نمی شوند.

کندانسور با جنس اصل را بخرید! شرکت ناب زیست با تولید و فروش هر دو محصول، تجهیزات موردنیاز استخر ها را فراهم می نماید.

جهت گرمایش آب استخر از مبدل های حرارتی استخر دارای دو مدار گردش استفاده می گردد که در یک سمت آب گرم دیگ بخار و در سمت دیگر آب استخر در حال گردش می باشد.

این مهم را باید در نظر داشت که استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای برای گرمایش استخر توصیه نمیشود.

لذا با توجه به تغییرات قیمت شدید در بازار، جهت استعلام قیمت مبدل حرارتی با کارشناسان ما تماس بگیرید. گروه ناب زیست با توجه به وضعیت بازار و جهت رفاه حال خریداران محترم اقدام به واردات مبدل های حرارتی با برندهای هپاکو Hepaco ، کامر Comer ، آلفا لاوال Alfa Laval ،کائوری Kaori که از کیفیت و بازده قابل قبولی برخوردار هستند نموده است.

اضافه کردن ظرفیت مبدل حرارتی از طریق اضافه کردن تعداد صفحات (قابلیت کم و زیاد کردن صفحات جهت تغییر دبی یا ظرفیت حرارتی).

در حالت معمول کندانسور و کمپرسور کولر گازی چه در یونیت داخلی یا یونیت خارجی صداهایی را از خود تولید می کند که این صداها کاملا عادی بوده و نباید که شما احساس نگرانی کنید.

در این نوع، لوله ای با قطر کوچکتر درون لوله ای با قطر بزرگتر در حالت هم مرکز قرار دارد.

به هر حال قرار است پولی حسابی برایش بپردازید پس باید از بابت کیفیت میکروفون استودیو خریداری شده نیز خیالتان راحت باشد.

مجموعه این صفحات به وسیله پیچ و مهره میان دو قاب فولادی محکم شدهاند و به همین دلیل به این نوع مبدل، مبدل صفحهای قابدار نیز میگویند.

این نوع کندانسور معمولا شکل حلزونی یا مارپیچ دارد و به دلیل ارزان بودن از محبوبیت بیشتری نسبت به دو مدل دیگر برخوردار است.

فروش کندانسور هوایی در این سایت مرجع با توجه به تامین از درب کارخانه و برند معتبر به همراه گارانتی ممتاز بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

مناسب برای انتقال حرارت دو سیال با دمای اَپروچ (نزدیکی) کمتر از 5 درجه سلسیوس. از آنجا که کانال های جریان کاملا کوچک هستند جریان قوی گردابه ای و توربولانس موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال حرارت و افت فشارها می گردد به علاوه بزرگ بودن تنش برشی موضعی باعث کاهش تشکیل رسوب می شود.

مبدلهای هوا خنک از نظر شکل جریان، از نوع متقاطع بوده و جریان هوای لازم برای خنک کردن سیال داخل لولهها به وسیله یک فن تأمین میشود.

با وجود اینکه سرعت گرم کردن هر دو نوع یکسان است اما مبدل حرارتی تمام استیل بسیار گران تر از مبدل های مسی می باشند.

نوع آب خنک به صورت پوسته و لوله بوده و اتصال به برج خنک کننده صورت می گیرد. واشرها از نشتی سیال به بیرون مبدل جلوگیری می کنند و سیال ها را در صفحات به شکل مورد نظر هدایت می نمایند.

3. بدون اینکه بطور مستقیم با یکدیگربرخورد کنند از طریق دیواره فلزی کندانسور صفحه ای لولهها با یکدیگر تبادل حرارت خواهند کرد.

• در این سیستم آب گرم دائمی و بدون توقف با هر دمایی که مورد نیاز باشد تولید میشود و میتوان به جای تولید آب ۶۰ درجه سانتیگراد آب ۴۰ درجه سانتی گراد تولید کرد که سبب صرفه جویی انرژی تولید رسوب کمتر و صرفه جویی مصرف آب خواهد شد .

اگر ساکن مناطق گرمسیری هستید بهتر است کولر گازی خریداری کنید که دارای مصرف انرژی پایین و ترجیحا دارای برچسب انرژی A باشد.

اگر این فن بالای لولهها قرار گیرد به آن مکشی و اگر پایین لولهها قرار گیرد به آن دمشی می گویند.

پس اگر به پشت یخچال نگاه کنید، این لولهها قابلمشاهده هستند. کاربرد کندانسورهای هوایی در سیستم های تهویه مطبوع متوسط و کوچک در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است.

گرچه در کندانسورهای تبخیری،دمای هوای عبوری مقداری افزایش می یابد اما تقطیر مبرد عمدتا از تبخیر آب پاشیده شده بر روی کندانسور ناشی می شود و وظیفه هوا افزایش شدت تبخیر با دفع بخار آب حاصل از تحول تبخیر می باشد.

در کندانسور هوایی ، فن هوا را از روی کویل عبور داده و آن را خنک می کند تا سیال درون کویل حرارت خود را از دست بدهد.

مناسب برای سیالات با ضریب رسوب بالا بخاطر شیارهای روی صفحات و ایجاد جریان توربولانسی. مبدل ها با جوش مس برای استفاده از سیال آمونیاک مناسب نیستند برای این مصرف مبدل هایی با جوشکاری نیکل ساخته می شوند.

البته که در برخی از مدل های کولر گازی این می تواند در داخل نیز قرار بگیرد مدل هایی مانند کولر گازی پنجره ای.

4. نازلهای ورودی و خروجی که برروی فریمها قرار میگیرند. پایین بودن امکان نشتی بخاطر دوبله بودن واشرها در قسمت ورودی و خروجی سیال.

بنابراین کندانسورها بگونهای طراحی گشته که دمای خروجی کمتری نسبت به دمای میعان گاز دارند و آنرا سابکولینگ کندانسینگ مینامند.

این محصول به معرفی موتور فن پنل داخلی کولر گازی گرین green می پردازد. در سری جدید کولر گازی ها اینورتر استفاده از فن داخلی با قطر بزرگتر باعث کم شدن صدای برخورد هوا با سطح پره ها شده است و همچنین این قابلیت باعث پرتاب بیشتر باد توسط اوپراتور در فضا می گردد.

در ابتدای تست، آب شور از طریق شیر تعبیه شده وارد محفظه تبخیر شده و از یک لوله شفاف مدرج جهت مشخص شدن میزان آب موجود در محفظه تبخیر استفاده شده است.

فقط تعدادی از آنها در بازار بدون گارانتی یافت میشوند که معروفترین آنها طرح لبخند با جعبه نارنجی است. حال میخواهیم که کمی بیشتر در مورد میکروفونها صحبت کرده و ساختار آنها را بررسی کنیم.

در حال حاضر برندهای مختلفی کولر گازی را در انواع 12000، 16000، 18000، 24000 و 30000 را تولید و به بازار عرضه کردهاند.

در صورت نشتی واشرها، سیال به بیرون نشت کرده و دو سیال باهم تلفیق نمیشوند. کندانسور سردخانه ای یک مدل مبدل حرارتی محسوب می شود که مبرد را خنک می سازد و برای این پروسه خنک سازی از آب یا هوا استفاده می کند و این موضوع سبب تغییر فاز مبردها می شود و تغییر حالت از گاز به مایع صورت می گیرد.

البته معمولا به جای لحیم از مس استفاده میشود. البته به جز قیمت کولر گازی شما باید به میزان برق مصرفی آن نیز توجه کنید.

خرید بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر می تواند ذهن شما را درگیر کند. تایمرهای مکانیکی و دیجیتال یخچال امکان تنظیم درجه حرارت و یا حتی باز و بسته شدن یخچال در زمان مشخصی را برای شما ایجاد میکنند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.