انواع کندانسور هوایی بنابر محل نصب چیست؟

دانشنامه تخصصی مهندسی ایران
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

۱٫ برای محاسبه تقریبی ظرفیت کولر گازی و اسپلیت مورد نیاز در طبقات وسط ساختمان به ازاء هر متر مربع حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ (BTU) و درطبقاتی که بالای آنها پشت بام است بدلیل تابش نور خورشید بر سقف ،به ازاء هر مترمربع زیربنا بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ (BTU) درنظر گرفته میشود.  Th is h᠎as be en gen erated  by GSA  Con​tent Gen er᠎ator Demover si on᠎!

در نظر گرفتن ظرفیت مناسب که لازم است در زمان خرید کولر گازی به مساحت فضایی که نیاز به برودت دارد توجه نماییم.

به عبارتی سادهتر فین پلیت پره یا فینهای نازکی هستند و سبب افزایش انتقال حرارت توسط کویل درون تجهیزات تهویه مطبوع میشود.

فین خورشیدی: در کندانسور هوایی یکی از پرکاربردترین فینهای مورد استفاده، فین خورشیدی میباشد این نوع فین از ورودی سطح کویل بطرف بیرون گسترده میشود.

فینهای شرکت تهویه دی ایکس همراه آخرین تکنولوژی روز در مدلهای متنوع ساخته میشود. در طی این فرایند بخار به مایع فشار بالا تبدیل می شود و مبادله حرارت صورت می کیرد.

کندانسور هوایی دارای کویل میکروکانال : اینگونه کندانسینگ تشابه زیادی به مدل فین و لوله دارد. کندانسور هوایی دارای کویل فین تیوپ : این نوع چگالنده هوا خنک دارای لولههای مسی و تعداد بالایی صفحات همراه فین آلومینیومی میباشد.

فین سینوسی :برای چگالندههای هوا خنک که فضای زیادی دارند کاربرد دارد و بصورت حلقوی روی لولههای مسی توسعه داده میشوند همچنین درصد گرفتگی و رسوب گذاری پایینی دارند.

بافل ها : بافل قطعه ایست که بصورت عمود روی لوله ها نصب می شود و به گاز حرکت سینوسی می دهد تا مسیر برای آن طولانی تر شود و انتقال حرارت بهتر انجام شود.

بصورتیکه طی قرار گرفتن پلیتها کنار یکدیگر سطحی مقابل مسیر باد تشکیل شده تا عمل فرآیند تبرید انجام گردد. داخل کندانسور هوایی هوارسانی توسط فنهایی که برروی کندانسینگ متصل شده اند انجام میگیرد.

از کولرهای گازی چگونه بهرهبرداری میشود که هزینههای برق مصرف کاهش یابد؟ فنی که در کندانسور وجود دارد باعث خنک شدن و کاهش دمای آب می شود و در نتیجه آب بعد از سرد شدن به چرخه برمی گردد.

مبدل حرارتی صفحه ای نیز نوعی مبدل می باشد که متشکل از صفحات چین دار از جنس استیل می باشد و تمامی این صفحات با استفاده از واشرهای خاصی از هم جدا شده اند و در داخل یک قاب فولادی قرار گرفته اند.

در ادامه سیال موجود درون کویل حرارت خود را ازدست میدهد. تفاوت چگالنده هوایی کویل میکروکانال این است که از درون کانالهای آلومینیومی جریان گرم بخار عبور میکند.

بعد مابین این کانالها فینهایی آلومینیومی بصورت فشرده قرار گرفته و وجود فینها باعث شده این کویلها در محیطهایی هوای غبار آلود بعلت گرفتگی مبدل و کم شدن راندمان کندانسور قابل استفاده نباشد.

درون لولهها قرار داشته همچنین باعث افزایش سطح داخل لوله میگردد. کاهش انتالپی درون کندانسور باعث افزایش کار گرفته شده از توربین میشود.

کاهش درجه حرارت آب در عبور از برج ( اختلاف بین درجات حرارت ورودی و خروجی آب ) range برج نامیده می شود.

فین پلیتها دارای ورودی خروجی نصب شده برروی کلکتورها می باشند. فین مثلثی: نامگذاری اینگونه فینها بعلت شکل مثلثی آنها می باشد.

اکثرا فین مثلثی با متریال آلومینیوم تولید میشود و در اطراف کویل قرار میگیرد. قاب (فریم مبدل) احاطه کننده کل کویل که باعث استواری، نظم می شود.

کندانسورهای هوا خنک نیازی به ابزارهایی مانند برج خنک کننده ندارند و هوایی که بوسیلهی فن از روی لولهها عبور داده میشود حرارت سیال را میگیرد بعد به هوای اتمسفر انتقال میدهد. Con tent was c reat ed ​wi th ᠎GSA  Cont᠎ent ᠎Gene rator DEMO!

زمان استفاده از لوله های پره دار برای اینکه مقاومت آنها را مقابل جریان آزاد هوا کم کنند در بیشتر مواقع پرهها با فواصل زیادتری کنار یکدیگر قرار میگیرند.

کولر گازی های پرتابل در دو نوع تک لوله ای و دو لوله ای ساخته می شوند. عایق بندی پنجره ها که ممکن است یک جداره و یا دو جداره باشند.

این نوع کمپرسور کولر گازی یکی از قدیمی ترین سیستمهای کمپرسوری است که در کولر مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز نیز کاربردهای خاص خود را دارد.

موقع خرید متناسب با آب و هوای محل زندگی خود کولر را انتخاب کنید. محل نصب کندانسینگ هوا خنک با سازه آهنی باید بر روی سطح صاف باشد تا بتواند صد در صد عملکرد خود را بنحو عالی انجام دهد.

این نوع چگالنده هوا خنک بعلت کم بودن ظرفیت اغلب درون یخچال فریزرهای خانگی استفاده میشود. تا بتوانند چگالنده را داخل محل مورد نظر نصب کنند.

انواع کندانسور هوایی بنابر محل نصب چیست؟ متاسفانه کولر گازی پرتابل و پنجرهای به این دلیل که کمپرسورشان از هم جدا نیست در محل نصب شده؛ صدای بسیار زیادی تولید خواهد کرد و البته ناگفته نماند که میزان سروصدای این نوع کولر گازیها بسته به مدل متفاوت خواهد بود.

شرکت کویل سازی تهویه دی ایکس تولید کننده انواع تجهیزات حرارتی برودتی همانند کندانسینگ هوایی بوده که تمامی محصولات خود را همراه 12 ماه گارانتی طلایی بدون قید و 10 سال خدمات بعد فروش در اختیار خریداران محترم میگذارد.

بعلت گذر هوا برروی فین پلیت شیار دار داخل دستگاه صدایی همانند فلوت ایجاد میشود. قیمت چگالنده هوا خنک برطبق سایز , اندازه , مدل , جنس , شرکت تولید کننده و نوسان قیمت دلار متغیر است.

یونیت داخلی که درواقع پنل خنک کننده است (اواپراتور) در داخل ساختمان و بر روی دیوار جای می گیرد. فین پلیت (Fin plate) اصلیترین جزء تشکیل دهنده انواع کویل حرارتی برودتی میباشد و متریال فین پلیت آلومینیوم است که بعنوان سطوح تبادل گرما کارایی دارد.

راندمان کندانسور هوایی کویل میکروکانال باتوجه بعلت مزیتهای بسیار، بیشتر سفارش دهنده داراست. بنابراین گاز باید در بخشی از کویل جریان یابد که بیشترین سطح تماس را داراست.

بنحویکه هوا بوسیله فن از روی کویل عبور داده شده سپس خنک میشود. برای اینکه سطح، زمان تماس، ضریب تبادل گرما میان هوا و لوله بالا برود روی انشعابات فین بکار برده میگردد.

بلوفین : نوعی پلیت فین فیلتر آلومینیومی همراه پوشش آبی رنگ بوده که برای کندانسورهای صنعتی بکار برده میگردد. صفحات آلومینیومی سینوسی موج دار در ضخامت استاندارد ۱۲۰ الی ۲۵۰ میکرون قابلیت طراحی دارند.

فین موج دار : فین پلیت موجدار ساده سینوسی نمونه پر استفاده بین انواع فینها است. هنگامیکه یکی از سیالات گاز دارای ظرفیت گرمایشی پایین باشد مبدل پلیت فین استفاده میگردد.

ژنیران, فین پلیت چیست؟ زیرا اشتباه در محاسبه تراکم فین پلیت موجب اختلال عملکرد تجهیز خواهد شد. در مقابل مقدار آب مورد نیاز در آن دو برابر و انرژی لازم برای پمپ کردن چهار برابر است.

دو بخش مهم کندانسور هوایی چیست؟ کولر گازی اسپلیت در حال حاضر پرفروش ترین و محبوب ترین نوع کولر گازی در جهان بشمار می رود و به دلیل ساختار خاص بدنه آن به کولر گازی دو تکه نیز معروف است.

کندانسور چیلر یکی از قسمت های مهم در یک سیستم برودتی می باشد ولی با گذر زمان و وجود رسوب واسید شویی های مکرر این کندانسور ها دچار نشتی یا خرای می گردند که در کندانسور های پلیت می بایست کل کندانسور تعویض گردد لذا توصیه می گردد پس از سوراخ شدن کندانسور پلیت، کندانسور شل تیوب وصل گردد تا در صورت نشتی قابلیت کور کردن وجود داشته باشد البته نیاز به تغییر در لوله کشی و فضای نصب می باشد که نیاز به مهارت گروه فنی را می طلبد لذا در صورت خرابی کندانسور یا نشتی آن جهت تعمیرات اساسی و تعویض با گروه فنی و مهندسی دکتر تاسیسات تماس بگیرید.

با باز کردن پیچ و مهرهها، کانال از پوسته جدا میشود و صفحه لولهها و دسته لولهها را میتوان از پوسته خارج نمود به طوری که امکان تمیز کردن و بازرسی قسمت خارجی لولهها میباشد.

پرسش :چه لوازمی خارج از نصب رایگان است؟ این واحدهای کندانسور در خارج از ساختمانی که قرار است خنک شود قرار میگیرند و بین واحد و ساختمان لولهکشی میشود که یک تیوب برای بخار مبرد وارد شده و دیگری برای مایع مبرد خارج شده از واحد میباشد.

2- تعداد زیادی تیوب کوچکتر که در داخل پوسته قرار می گیرند. پرسش : آیا کابل برق فرمان در سیستم اینورتر فرق دارد؟

دارای مصرف برق بالایی هستند. کولرهای گازی اسپلیت مدل اینورتر بین 40 الی 60 درصد کم مصرف تر می باشند، هر چند قیمت بالاتری دارند.

علاوه بر این ، فشار و دما به طور معمول برای آب به 20 بار در 180 درجه سانتیگراد (356 درجه فارنهایت) محدود می شود ، شرایطی که استفاده از آن را در بسیاری از فرآیندهای پایین دست ، به ویژه تصفیه ، که در آن مواد معطر می توانند مواد واشر را در دمای قابل توجهی پایین تر نرم کنند ، مانع می کنند.

هر چه با اصطلاحات فنی کولرگازی اسپلیت و یا سایر انواع کولرها آشنایی داشته باشید، هنگام خرید و حتی پس از آن هنگام نصب و راه اندازی اولیه، با داشتن اطلاعات کافی راحت تر شاهد این مراحل خواهید بود و در حقیقت این مسئله در نهایت به نفع شماست.

پیستون به پایین حرکت کرده مبرد را متراکم میکند و با فشار زیاد به داخل سیستم کولر گازی میفرستد. همچنین زمانی از نیتروژن مایع استفاده میگردد که دبی محصول زیاد باشد.

این نوع کندانسور ، راندمان زیاد و قابلیت تعمیر پذیری خوبی دارد. بیشتر بودن این فاصله مانع کثیف شدن کندانسور هوایی براثر گردوغبار خواهد شد.

همانطور که ذکر شد هیمورا صفحه پلیت ها را در ظرفیت های مختلف تولید می کند که رایج ترین آنها شامل پلیت کولر 1 تن، 2 تن، 3 تن، 4 تن، 10 تن، 15 تن، 20 تن و 40 تن است، تمامی این پلیت کولرها از ویژگی های منحصربفردی برخوردار بوده و از سطح انتقال حرارت بالایی برخوردارند، این دستگاه ها با رعایت بهداشت بالا طراحی شده اند.

این نوع چگالنده بر روی یک استراکچر آهنی که بصورت مهندسی طراحی شده تا بتواند وزن کندانسور را تحمل نماید، قرار میگیرد.

آرایش معمول کندانسور یونیتها به این صورت است که بخش مبدل حرارتی در اطراف یونیت پیچیده شده است و کمپرسور در میان آن قرار دارد.

همانطور که قبلا توضیح داده شد، کندانسور وظیفه تبادل گرما را به عهدع دارد و گاز مبرد را تا زمانی که به شکل مایع باقی بماند را خنک می کند.

فین لوور دار : دارای شیار بوده بنابراین نسبت به نوع ساده انتقال گرمای بیشتری را داراست. فین پنج پره : این نوع فین جنس آلومینیومی یا گالوانیزه دارد و کاربرد بالایی برای کندانسورهای هوایی روغن دارند.

فین پلیتهای آلومینیومی روی کندانسورها، تجهیزات اواپراتور، دستگاههای چیلر تراکمی قرار میگیرند. این کمپانی تولید کننده انواع فین پلیت با سایزها و جنسهای مختلف میباشد.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که آب تمیز است و همچنین باید اطمینان حاصل کنید که مبرد خنک کننده به طور موثری خنک می شود.

کندانسور آبی یا آب خنک ، یک مبدل حرارتی است که در آن گاز مبرد توسط آب خنک می شود.

در داخل لولهها مبرد داغ و از روی لولههای مسی هوا جریان دارد. جریان ترکیبی هوا و آب، مبرد را خنک می کنند و گرما را به سمت پایین مخزن سوق می دهند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.