برش فلزات ، برش لیزر ، لیزر فلزات ، برش لیزری فلزات ، لیزر برش

برش لیزر فلزات تهران, برش لیزری فلز برنج, برش فلزات با لیزر, برش لیزر فلز تهران, برش لیزری فلزات تهران, خدمات برش لیزر فلزات چهاردانگه, خدمات برش لیزر فلزات, خدمات برش لیزر فلزات تهران, برش لیزر فلزات دستگاه, برش لیزر فلزات صنعتی, طراحی برش لیزر فلزات, لیزر برش فلزات کوچک, دستگاه برش لیزری مخصوص فلزات, مرکز برش لیزر فلزات, نرخ برش لیزر فلزات, هزینه برش لیزر فلزات

شرکتهای مختلفی این دستگاه را با طیف وسیعی از مدلها و کاربردها روانه بازار کردهاند. همانطور که گفته شد دو شرکت بایکال ترکیه و hsg چین از شرکتهای معروف این صنعت میباشند.

استفاده از لیزر برای برش تصاویر باعث صرفه جویی در ضایعات مواد می شود، زیرا دقت و دقت پرتو لیزر نیازی به حاشیه در دو طرف برش ندارد.

زیبایی نهایی محصول: برخلاف روش های سنتی و دستی، از ابتدای شروع عملیات برش تا پایان کار، پرتو لیزر به صورت مداوم و یکنواخت عمل برش را انجام میدهد، بنابراین دقت کار افزایش مییابد.

 Post w​as generated ᠎with G᠎SA᠎ Con te nt G ener᠎ator D​em oversion.

مهندسان می توانند در کامپیوتر قبل از انجام برش، تجهیزات را به صورت سه بعدی ببینند و خطاهای موجود را رفع کنند. This con᠎te nt w as creat ed by GSA Content​ G en​er ator Dem᠎over sion!

شرکت پارس کیا مهنام با رعایت تمامی اصول در این صنعت مشغول به کار است و انواع دستگاههای لیزر برش را به عرضه میکند.

با این وجود اغلب دستگاههای برش لیزری نمیتوانند ضخامتی بیشتر از ضخامت برش دستگاههای پلاسما را برش دهند. امروزه روز دستگاههای لیزر برش که از آنها برای برش و حکاکی با استفاده از لیزر مخصوص در دقتهای میلیمتری استفاده میشود، در اکثر صنعتها و کسبوکارها استفاده میشود.

دستگاههای لیزر برش را می توان از نظر کاربرد به دو دسته برش و حکاکی فلزات و یا غیر فلزات تقسیم نمود.

همیشه وقتی صحبت از افزایش یک فرآیندی مانند برش در تولید یک محصول به میان میآید، کاهش کیفیت آن مسئله است که باید به آن توجه ویژهای کرد.

امروزه از سه نوع دستگاه لیزر فلزات اصلی در صنعت استفاده می شود: لیزرهای CO2 برای حکاکی و لیزرهای Nd و Nd-YAG برای برش.

 Article has been c re᠎at​ed ​with GSA Content G​enerat᠎or D emoversion᠎.

همچنین با توجه به اینکه برای برش و حکاکی هر دو دسته فلزات و غیر فلزات از لیزرهای صنعتی استفاده شده است، میتوان به خاطری آسوده این مواد را طبق استانداردهای موجود برش داد و حکاکی نمود.

تکنولوژی بسیار بالای مورد استفاده در دستگاه های برش CNC فایبر لیزر RADOX باعث پایین آمدن هزینه های جاری برشکاری شده و رقابت پذیرترین روش برشکاری با لیزر را می توان ارائه نمود.

برش لیزری نیازی به نگهداری ندارد و بنابراین، ساخت اشکال دقیق با دقت در زمان کمتری انجام می شود.سایر اقدامات مقرون به صرفه برای برش لیزری فلزات، هزینه های محدود کار، راه اندازی و عملیاتی است.

هنگامی که تصاویر یا طرحها در دستگاه برش لیزری برنامهریزی میشوند، طرحها، شکلها و اندازهها را میتوان با فشار دادن یک دکمه تغییر، تنظیم و بهینهسازی کرد.

مرکز برش لیزر افق با ارائه انواع خدمات برش لیزر برای فلزات گوناگون، همواره سعی در ارائه بهترین راهکار ها برای تولیدات دقیق و به صرفه است.

روشهای دیگر برای صرفهجویی در ضایعات مربوط به تکنیکهای برش مانند تودرتو، ورودیها و سربهای خروجی و زبانهبندی روی لیزر است.

برش حرارتی از طریق فلز روی ناحیه کوچکتری تأثیر میگذارد و در نتیجه لبههای تمیزتر ایجاد میشود، اما این ناحیه کوچکتر نیز تاب برداشتن و اعوجاج فلز را به حداقل میرساند.پرتو لیزر در طول فرآیند برش فرسوده نمی شود و نیازی به توقف کار برای ابزار جدید یا تعویض قطعات ندارد.

عدم ايجاد تغييرات گرمايي: در برش ليزر فلزات باتوجه به استفاده از اشعه ليزر بسيار كانوني براي برش فلزات تغيير دماي قطعه قبل و بعد از برش بسيار ناچيز مي باشد اين امر باعث حفظ خواص مكانيكي و فيزيكي قطعه برش كاري شده توسط ليزري مي گردد.

تلورانس به دقت برش دستگاه اشاره دارد که هرچه دقت بالاتر باشد کیفیت بهتر خواهد بود. برای ایجاد تلورانس های برش سخت تر و به حداکثر رساندن دقت، به توان پرتو پر انرژی متکی است.

در گذشته جهت انجام حکاکی و برش متریال گوناگون از روش های قدیمی تر استفاده می شد، که این روش ها اغلب بسیار طاقت فرسا، سخت و نیازمند به صرف مدت زمان بسیار زیادی بودند.

صرفه جویی در هزینه مواد یکی دیگر از مزایای برش لیزری است. برش لیزری سر و صدا ندارد. در برش لیزری فیوژن، از گاز بی اثر (معمولا ازت) برای بیرون راندن ماده مذاب از داخل سر استفاده میشود.

یکی از این تصورات غلط در مورد برش لیزری این است که سر لیزر مستقیماً با مواد تماس پیدا می کند در حالی که واقعاً اینطور نیست.

یکی دیگر از باورهای غلط رایج تر برش لیزر این است که کارایی آن به قدرت خام لیزر مربوط می شود.

اما بسیاری از ارائه دهندگان خدمات لیزرکات، هزینه لیزر کات در متریال مختلف را به طور حدودی بیان می کنند که بر اساس طرح مورد نظر برآورد می شود.

شرکت پارس کیا مهنام نیز در ایران با عرضه انواع مدل این محصول در صدر جدول قرار دارد. همان طور که قبلا نیز به این امر اشاره کردیم با گذشت زمان نیاز به دستگاه های دقیق تر که کار را برای بشر آسان تر کنند بیش تر از پیش احساس می شده است.

توان تیوب دستگاه نیز از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا توسط این تیوب لیزر میتوان هزینه تولید پرتو لیزر را کاهش داد ولی اگر از آن استفاده نشود تولید پرتو لیزر بسیار پر هزینه و سخت است.

لیزرهای صنعتی از یک طرف در کاهش زمان تولید یک محصول و از طرفی در به دست آوردن کیفیت مطلوب آن نقش بسیار مهمی را ایفا میکنند.

سپس در گام بعد با توجه به جنس اجسام اقدام به تنظیم سرعت و قدرت دستگاه میپردازیم تا بهترین کیفیت و بیشترین بهره وری را داشته باشیم.

چرا که افزایش سرعت همراه با کاهش کیفیت باعث ریزش خریداران و مشتریان یک محصول میشود. مثلا دو شرکت بایکال ترکیه و hsg چین از شرکتهایی هستند که این لیزرهای صنعتی را به همراه تنوع مدل ها به بازار عرضه کردهاند.

همه آنها قابل برنامه ریزی هستند و می توانند طرح های دیجیتال دو بعدی را از CAD یا سایر تصاویر مبتنی بر برداری به یک شی فیزیکی تبدیل کنند.

در تكنولوژی برش ليزر فلزات, طرح های پيچيده و نقشه های دو بعدی و هر نقشه طراحی شده توسط ابزاری مثل اتوکد و…

دستگاه های مکانیکی در این مورد کاربرد چندانی ندارند و معمولا برای برش های سه بعدی با محدودیت بیشتری مواجه هستند.

با این حال، بهبود راندمان برش توسط سرعت پرتو کنترل می شود، نه با قدرت لیزر خام.برش لیزری چندین مزیت و مزایای منحصر به فرد برای ساخت فلز دارد که می تواند باعث صرفه جویی در زمان و به حداکثر رساندن منابع شود.

استفاده از تجهیزات و امکانات لیزری مانند برش و حک در انواع صنایع مانند خودروسازی، پوشاک، لوازم و اسباب خانگی و غیره، حتی وسایلی که به طور روزانه از آنها بهره میگیریم، باعث شده است که این حرفهها با سرعت و دقت بیشتر عمل کنند.

با این وجود، برخی از تصورات غلط رایج در مورد برش لیزری فلزات هنوز وجود دارد. در واقع به کمک این روش، یک باریکه منسجم، پرانرژی و تکفام در اختیار خواهیم داشت.

خریداران این دستگاهها میتوانند با توجه به نیاز و کارکرد مدل مناسب خود را تهیه کنند. اما به یاد داشته باشید پیش از خرید دستگاه به خوبی در مورد بازار کار منطقه خود تحقیق کنید.

تفاوت ضخامت برش لیزر در انواع فلزات برش لیزر فلزات دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده …

آلومینیوم جزو فلزات نرم به شمار می رود اما برش لیزری آن بسیار سخت می باشد. دقت بسیار بالا: در روش برش لیزری فلزات از آنجا که ضربه ای به محل برش وارد نمی شود، له شدگی در جداره های برش بوجود نخواهد آمد.

دستگاه های لیزر برش و حکاکی غیرفلزات برای تولید پرتو لیزر از تیوب استفاده میکنند. در نتیجه با توجه به این که هدف از خرید این محصول چه چیزی میباشد و برای چه کاری میخواهد به کار گرفته شود، میتوان آن را تهیه کرد.

در این میان برش لیزر گالوانیزه به خاطر دقت و سرعت بالا از تقاضای زیادی برخوردار است. این کنترلهای کامپیوتری، دقت بالایی و سرعت برش را افزایش میدهند.

از برش لیزر آهن و دیگر فلزات تا تولید و برش انواع قطعات و تجهیزات صنعتی مورد نیاز کارخانجات، واحدهای صنعتی و صنعتگران و هنرمندان، در برنامه کاری این شرکت میگنجد.

از این فلز در صنایع بسیاری استفاده شده و تولید تجهیزات و لوازم مختلفی به آن وابسته میباشد. تجهیزات لیزری هم از نظر طراحی و هم از نظر کاربرد از سایر دستگاه های برش فلز متمایز است.

بنابراین با ساخت لیزرهای برش و حکاکی استاندارد در این صنعت پیشرو هستند. در این میان فلزاتی مانند آهن، فولاد، آلومینیوم جزء فلزاتی هستند که کاربرد بیشتری در ساخت و ساز و صنایع دارند.

معمولا برای این کار نقشه ها با فرمت dwg یا dxf را ابتدا جی کد (برنامه) کرده (که این عمل با توجه به ابزارهای موجود انجام میپذیرد) سپس به دستگاه پانچ ارسال شده و پس از چیدمان ابزارهای مورد نظر برروی دستگاه پانچ cnc که میتواند تلفیقی از اشکال هندسی مانند دایره، مربع، مستطیل و یا بیضی باشد ، برش مورد نظر ایجاد میگردد.

امروزه دستگاه های برش قوی تری در حال تولید هستند . پرتو لیزر پرقدرت با ذوب، سوزاندن یا تبخیر مواد قطع میشود و در نتیجه جزئیات بسیار ظریفی به دست میآید.

جالب است بدانید که در این روش امکان تاب برداشتن جسم در هنگام فرآنید برش بسیار کم است زیرا که ناحیه موثر حرارتی در این فرآیند بسیار کوچک است.

مجموعه خدمات لیزر پارسه دارای بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه انواع خدمات برش لیزری ٬ خم کاری ٬ برش CNC ٬ لیزر آهن ٬ لیزر استیل ٬ لیزر برنج ٬ لیزر گالوانیزه و سایر انواع فلزات می باشد.

شرکت نوین تاک لیزر پیشرو در واردات، تولید و عرضه انواع دستگاه های لیزر صنعتی اعم از دستگاه برش، حکاکی و جوش فلزات و غیرفلزات آماده همکاری با صنعتگران داخلی است.

تیوب لیزر یک استوانه از جنس شیشهی مهر و موم شده است. این استوانه شیشهای عموماً با گاز دی اکسید کربن پر می شود.

از طریق لوله داخلی این استوانه ولتاژ بالایی به جریان درآمده و با ذرات گاز واکنش میدهد. برش لیزری فلزات یک فرآیند تولیدی است که از فناوری لیزر برای برش ورق های مسطح استفاده می کند.

این نوع برش که امروزه برای فلزات مختلف ( آلومینیوم، استیل ، آهن ، برنج، گالوانیزه و …) به کار می رود خلاقیت و سرعت کار را افزایش داده و مزایای بسیاری دارد که ادامه ی این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

واژه لیزر به معنی «تقویت نور به روش گسیل القایی تابش» است که مخفف این کلمه انگلیسی می باشد. این واکنش موجب افزایش انرژی آنها شده و پرتو نور تولید میشود.

آینه و لنز دستگاه که نقش تشدید، تقویت و متمرکزسازی پرتوهای نور خروجی و تبدیل آن به لیزر را بر عهده دارند.

این دستگاه می تواند یک نمونه محصول را از نقطه صفر تا صد بسازد. نوع چیلر و تناسب قدرت خنک کنندگی آن با توان تیوپ لیزر هم از عوامل تاثیر گذار در کارایی و قیمت یک دستگاه لیزر به شمار می رود.

اما با کمک لیزرهای صنعتی میتوان افزایش سرعت را در عین افزایش و یا حداقل حفظ کیفیت فعلی داشته باشیم.

هرچه توان دستگاه بالاتر باشد امکان بالاتر بردن سرعت برش را فراهم می آورد. برش لیزری توانایی برش فلزات را با دقت بیشتری نسبت به روش های دیگر مانند برش پلاسما یا برش واترجت دارد.

برش لیزر صنعتی در صنایع مختلفی مانند صنایع نظامی، ساختمانی، هوافضا، پزشکی، آزمایشگاهی و پژوهشی، ارتباطاتی، فیزیک، شیمی و …

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.