بهترین قیمتها و برندهای انواع فن کویل

به کمک محاسبات دقیق مهندسی می توانید به جهت بهینه سازی در مصرف انرژی، صرفه جویی در هزینهها، سرویس و نگهداری سیستم تهویه مطبوع مناسب خود را تهیه نمایید.  Th᠎is artic le was gen​erated by GSA  Content G enerator D em᠎over​si​on!

مینی چیلر فن کویل

تعمیر و سرویس انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری. شما می توانید انواع زمینی، سقفی، دیواری و دیگر مدل های فن کویل های گرین را در بازار پیدا کنید.

1. فن کویل دیواری : به فن کویلی گفته می شود که پنل آن مثل کولر گازی می باشد ولی با ماهیت فن کویل .

فن دمنده چیلر

مدل های توکار به دلیل اینکه فضای کمتری از درون ساختمان اشغال کرده و با دکوراسیون داخلی تداخل نمی کنند، بهتر هستند ولی نصب دشوارتری داشته و در هر ساختمانی قابل نصب نیستند. Art᠎icle has be​en created by GSA​ Content Generat or Demoversion.

هر کدام از انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، دارای مدل های توکار و روکار هستند. 3. فن کویل کانالی ، سقفی توکار : به فن کویلی گفته می شود که داخل سقف جانمایی می شود و دریچه ای مثل دریچه کولر آبی دارد .

چیلر و فن کویل ابارا

در مرحله بعد به متراژ خود توجه داشته باشید که متراژ شما چقدر می باشد که این شرایط بر اساس کاربری شما تغییر پیدا می کند که این مرحله به عنوان تعیین ظرفیت می باشد و در واقع در این مرحله تمرکز بیشتری داشته باشید به دلیل اینکه سرمایش و گرمایش مطلوب محیط در این مرحله مشخص می شود .

برند های زیادی در سیستم فن کویل فعالیت دارند که با تنوع مدل ها در محصولات خود توانسته اند تمام نیاز های مصرف کنندگان عزیز را متناسب با هر کاربری و فضایی بر طرف نمایند.

یک تهویه مطبوع مخصوص که فقط برای رطوبت استفاده می شود، یک رطوبت ساز نامیده می شود. لوله کشی های آب، این واحدها را به یک موتورخانه مرکزی وصل می کنند.

خرید چیلر فن کویل

با وجود این، واحدها را میتوان در فضای کف جای داد. با توجه به نوع و ساختار فن ها، قیمت های موجود در بازار بسیار متفاوت است.

قیمت فن کندانسور چیلر

چیلرهای صنعتی از برندهای مختلف در بازار موجود هستند. فن کویل هایی که تحت برند گرین در بازار داخل کشور به فروش می رسند، در ظرفیت های CFM ۲۰۰ تا CFM ۲۰۰۰ موجود هستند.

چیلر و فن کویل چیست

فروش بدون واسطه فن کویل را از نمایندگی رسمی ناب تهویه تهیه نمایید . در هنگام خرید فن کویل باید در نظر بگیرید که چه نمونه ای از این دستگاه را می خواهید خریداری نماید و بعد از مشخص کردن باید نوع دو لوله ای و یا ۴ لوله ای بودن دستگاه ظرفیت دستگاه را برای هر فضا مشخص می شود.

در این سیستم ها، لوله های آب گرم و سرد، جدا هستند و یک سیستم، در عین حال، هم می تواند عمل سرمایش و هم می تواند عمل گرمایش را انجام دهد و مثلا یک واحد فن کویل در یک اتاق می تواند کار گرمایشی و یک واحد فن کویل دیگر در یک اتاق دیگر می تواند کار سرمایشی انجام دهد.

قیمت فن کویل چیلر

فن کویل دو لوله تنها دارای یک کویل است که در یک زمان واحد، یا عمل گرمایش یا عمل سرمایش را انجام می دهد.

چیلر فن کویل دیواری

در صورتی که سیستم روی حالت سرمایشی تنظیم شده باشد، تمام واحد های فن کویل متصل به سیستم، تنها می توانند عمل سرمایشی را انجام دهند و در صورتی که سیستم روی حالت گرمایش تنظیم شده باشد، تمامی واحدهای فن کویل متصل به سیستم، تنها می توانند عمل گرمایش را انجام دهند.

فن کویل با چرخش آب سرد در درون کویل ها که از یک سیستم مرکزی بنام چیلر تغذیه می کند و ادغام آن با هوا باعث تولید هوای خنک می شود .برای تامین گرمایش فن کویل با چرخش آب گرم در درون کویل ها که از یک موتور خانه یا پکیج تغذیه می کند و ادغام آن با هوا باعث تولید هوای گرم می شود .چنانچه بخواهیم به زبان ساده تر عنوان کنیم ماهیت فن کویل با آب می باشد چنانچه آب سرد داخل کویل برود باد سرد و چنانچه آب گرم داخل کویل برود باد گرم میزند .جهت خرید فن کویل زیر قیمت و کسب ازطلاعات بیشتر با کارشناسان ناب تهویه تماس حاصل فرمایید .

چیلر فن کویل چیست

آب گرم ، آب سرد از موتور خانه اصلی به وسیله لوله اصلی کویل داخل لوله های مسی می شود و بعد از گردش در درون توالی های لوله های مسی، به وسیله چرخش اجباری هوا روی کویل ، فاقد گرما یا سرمای خود می شود و به وسیله لوله خروج کویل به سوی موتور خانه اصلی برگشت می خورد.

با بالا رفتن دمای آب درون لوله ها توسط دیگ، حجم آب در گردش نیز افزایش می یابد، این افزایش حجم می تواند به لوله ها و سایر اجزای سیستم حرارت مرکزی فشار وارد کند و در شرایطی موجب ترکیدن لوله ها شود.

فن کندانسور چیلر

فیلتر :ها قابل تعویض و در بعضی دیگر قابل شستشو می باشد ، این فیلتر ها مانع ورود گرد و غبار به داخل فن کویل می شود و عمر مفید دستگاه را افزایش می دهد .

برخی از فن ها با ایجاد شیارهای خاصی بر روی لبه های آن باعث افزایش راندمان و کاهش صدا می گردند .

فن سه فاز چیلر

به پمپی که وظیفه حرکت سیال مایع را دارد پمپ حلزونی و پمپی را که سیال گاز را به حرکت درمیآورد، فن یا بادزن می گویند که در دو نوع جریان عمودی و جریان محوری استفاده می گردند.

چیلر یا فن کویل

پس از آن محلولی که گرم شد آب محلول بخار شده و وارد کندانسور می شود و بقیه سیکل همانند سیکل تراکمی انجام می شود .

این گاز سپس از طریق کویل در کندانسور جریان می یابد. در کندانسور چیلر تراکمی هوا خنک که معمولا ابعاد بزرگتری هم دارند از مبدل حرارتی هوا خنک استفاده می شود.

به همین خاطر این نوع از سیستم سرمایشی عمدتا بر روی پشت بام ساختمان و در محلی که هوا به خوبی جریان داشته باشد، نصب می گردد.

سپس این آب تبخیر کننده رفته و تحت فشار پایین به بخار تبدیل شده و حرارتش را از دست می دهد.

بدین ترتیب کارکرد شیر کنترل مختل می شود و کنترل دمای اتاق از دست می رود . 5. فن کویل کاستی چهارطرفه : به فن کویل گفته می شود که داخل سقف کاذب قرار می گیرد با این تفاوت به نسبت فن کویل کانالی که یه دریچه چهارطرفه دارد و از چهارجهت هوای سرد و گرم را هدایت می کند و بیشترین کاربرد در ساختمان های تجاری ، اداری می باشد .

پمپ لیزر: این وسیله وظیفه پرتاب کردن آب از داخل مخزن به داخل تیوب را دارد. وظیفه این دستگاه ها به حرکت درآوردن سیال می باشد.

در این حالت مجموعه فن کویلهای ساختمان را میتوان با کلید دستی یا اتوماتیک خاموش یا روشن کرد. فن کویل ها را می توان در سقف، روی دیوار یا روی زمین نصب کرد.

یعنی فضایی را بر روی دیوار اشغال می کند . اگر در ساختمانی به جای چیلر جذبی از چیلر تراکمی آب خنک استفاده شود سطح اشغال شده موتورخانه حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش می یابد چونکه از نظر ابعادی چیلرهای تراکمی آب خنک بسیار کوچکتر از انواع جذبی هستند و اگر از چیلر تراکمی هوا خنک استفاده شود اصلا فضایی از موتورخانه اشغال نمی شود چونکه این چیلرها باید در هوای آزاد (برای مثال بر روی بام) نصب شوند.

فناوری بسیار پیشرفته و کاملا مدرن، دانش فنی به کار رفته در ساخت و کیفیت بالای محصول گرین سبب شده است تا شرکت های تهویه مطبوع معتبر دنیا، سفارش ساخت محصولات مورد نیاز خود را تحت نام برند تجاری خود به این مجموعه ارائه دهند.

و در سخن آخر به کیفیت کار ، گارانتی معتبر محصول ، قیمت به نسبت کیفیت و ظاهر زیبا آن توجه نمایید .

می باشد. تمامی محصولات گرین با کیفیت ممتاز و با بهره گیری از دانش روز اروپا و به وسیله ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته تمام اتوماتیک و متخصصین کار آزموده تولید و عرضه می شوند.

در این مقاله به معرفی و بررسی قیمت فن کویل سقفی و زمینی 400 گرین مدل GFF400P1 خواهیم پرداخت ولی در ابتدا سیستم فن کویل را به طور مختصر تشریح خواهیم کرد.

ترموستات فن کویل : در زمان خرید از فروشنده سوال کنید که دستگاه ترموستات دارد یا خیر ، بدین دلیل که در بعضی فنکویل های تولید داخل شرکت ها ترموستات فن کویل را بر روی دستگاه نصب یا هنگام خرید به مصرف کننده می دهند ولی در اغلب فن کویل های وارداتی ترموستات باید خریداری شود .

الکتروموتور :دینام نام دیگر الکتروموتور می باشد که جز اجزای تشکیل دهنده فن کویل می باشد و به صورت تک شفت – دو شفت – شفت کوتاه و شفت بلند موجود هستند و بر اساس مدل و ظرفیت هوادهی مدل های آن فرق دارد .

پیشنهاد ناب تهویه : اجزای تشکیل دهنده فن کویل چیست ؟ در فن کویل های چهار لوله ای، بر خلاف نوع قبلی، هر واحد فن کویل دارای یک کویل برای سرمایش و یک کویل برای گرمایش است و این دو کویل کاملا از هم دیگر جدا هستند.

به عبارت دیگر فن کویل های دو لوله ای فقط دارای یک کویل و یک لوله اتصال به لوله آب رفت و یک لوله اتصال به لوله آب برگشت هستند، امّا فن کویل های چهار لوله ای دارای دو کویل و نتیجتا اتصال دو لوله برای آب رفت و برگشت به کویل آبگرم و نیز دو لوله برای اتصال به لوله رفت و برگشت آب سرد چیلر می باشند.

همانطور که گفته شد موتورخانه بویلر در یکی از دو حالت موتورخانه دیگ آبگرم و یا موتورخانه دیگ بخار طراحی و ساخته می شود.

سیستم های تهویه مطبوع یکی از مهمترین بخش های هر ساختمان می باشند؛ زیرا وظیفه هوارسانی در فصل سرما و هم فصل گرما که امری مهم است را انجام می دهد.

کویل: یکی از اجزای اصلی که در تمامی فن کویل ها یکسان می باشد کویل ها هستند که دارای لوله هایی از جنس مس می باشند و به وسیله پره های آلومینیومی احاطه شده اند.

سینی درین :همانطور که از نامش پیداست وظیفه تخلیه آب ناشی از تقطیر رطوبت موجود در هوا را دارد .

عرضه انواع برندهای معتبر در مینی چیلر با گارانتی اصالت کالا و مناسب ترین قیمت ها توسط شرکت ما انجام می گردد.

خب چیلر دستگاه مولد و تولید کننده ی برودت است در حالی که فن کویل دستگاه توزیع کننده ی برودت و حرارت است.

بهترین کاربرد فن کویل ها مربوط به زمانی می باشد که بخواهیم درجه حرارت هر فضا را به طور جداگانه کنترل کنیم.

به طور کلی یک مینی چیلر دارای 5 وسیله و امکانات است. در این مقاله به معرفی انواع چیلر میپردازیم و دستگاه چیلر را با سایر دستگاههای تهویه مطبوع مقایسه میکنیم.

در هر واحد فن کویل، یک یا چندین فن، هوای درون اتاق را به درون کابینت فن کویل مکیده و پس از عبور هوا از میان باله های کویل، این هوا به درون اتاق دمیده می شود.

چیلرهای صنعتی در صنایع و کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن ها حرارت باید از سیالی که وظیفه خنک کاری محصولات و یا تجهیزات را بر عهده دارد گرفته شود.

از نظر بررسی ساختاری، چیلرهای گازی عملکردی مشابه chiller های تراکمی دارند. از دیگر انواع چیلر که به آن اشاره شد، میتوان چیلرهای مدل جذبی را نام برد.

تهویه مطبوع شاخه ای از مهندسی مکانیک بوده که وظیفه تامین هوایی مطبوع، ایجاد آسایش، کنترل رطوبت، دما و سرعت جریان هوا را دارد و هدف اصلی آن ها انتقال سرما و گرما به محل مورد نظر می باشد.

استفاده از آب برای انتقال گرما در خازن ها رد می شود و زمانی اتفاق می افتد که آب در یک برج خنک کننده خنک شود.

سیستم های تهویه مطبوع را نیز به اختصار “HVAC” می گویند؛ که مخفف کلمه ی (Heating,Ventilating And Air Conditioning) بوده و به معنی تهویه گرمایش و تهویه مطبوع میباشد.

کویل :کویل موجود در دستگاه فن کویل از جنس آلومینیوم می باشد که به ورودی و خروجی دستگاه متصل می شود و وظیفه تامین سرمایش – گرمایش دستگاه را دارد .

در بعضی از انواع فن کویل ها، عمل گرمایش با استفاده از یک هیتر الکتریکی در خود واحد فن کویل، انجام می شود.

در صورتی که آب عبوری از کویل، گرم تر از هوا باشد، حرارت از آب به هوا منتقل می شود و در صورتی که آب درون کویل، سردتر از هوا باشد، حرارت از هوا به آب درون کویل منتقل می شود.

بطور کلی ترموستات ها برای تنظیم دما از موادی که در اثر سرما و گرما تغییر شکل می دهند، استفاده می کنند.

توجه داشته باشیم که شرایط طرح بیرون که شامل فشار، دما و رطوبت است می تواند در انتخاب سیستم های تهویه مطبوع تاثیر فراوانی گذارد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد فن المانی چیلر لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.