مشاوره حقوقی کسب و کار به چه معناست؟

برای شناخت با مضمون‌ تجارت بهتر است با تعریف‌ آن آشنا شوید. یکی رایج ترین تعاریف از تجارت عبارت میباشد از “خریدوفروش و بیزنس”. بیزنس یا این که به عبارتی بیزینس را “عملی تجاری در راستای تهیه نمودن فرآورده، سرویس ها یا این که هر دو برای مشتری” محسوب می گردد. حصول و امور ممکن میباشد هدف ها متفاوتی را دنبال نمایند. بطور نمونه ممکن است هدف ها اقتصادی داشته باشند. یعنی که بخواهند از لحاظ اقتصادی فایده بالایی ببرند یا این که هدفی اجتماعی را دنبال نمایند و باتوجه به سرویس ها قابل قبولی که ارائه میدهند همواره بر راز گویش باشند.

خصوصیت های مشاوره حقوقی کسب و کار بیزنس ها طبق تعاریف تجارت عبارتند از: داد و ستد متاع و ارائه سرویس ها به عموم و تکرار این معاملات همپا با علت بهره دهی که ارجح ترین خصوصیت حصول و امور به حساب آورده می شود. ولی خصوصیت محسوس دستیابی و امور این میباشد که مالک تجارت دارنده روحیه ریسک پذیری بالا باشد. زیرا خصوصیت دیگر مشاوره حقوقی کسب و کار بیزنس، عمل یار با ریسک میباشد.

در طی زمان معاش، شما ممکن است با بحران ­ها و مانع ها مختلفی رو به رو گردید. مسائل مربوط به ملک و املاک، استارت یک بیزنس، جدایی، طرح یک گلایه، پیگیری یک تصادف یا این که اتفاق پرهزینه و… جزو مواقعی میباشد که‌ می‌ ­تواند شمارا مستلزم مشورت با شخصی نماید که به صورت رشته ­ای و تخصصی با ضوابط قانونی و حقوقی شناخت دارااست. اکثر اوقات عموم پندار‌ می‌ نمایند که مشورت کردن حقوقی یا این که دریافت کردن نماینده قانونی، هزینه متعددی تولید‌ می‌ نماید؛ البته در واقعیت یک دارای تخصص رشته ­ای ضابطه کسی میباشد که‌ می‌ ­تواند به شما یاری دهد تا پول بیشتری را ذخیره فرمایید و حتی درآینده پول بیشتری به دست آورید.

یک مشاور حقوقی کسب و کار و نماینده قانونی کیفری با با کیفیت خوب، کوشش می ­نماید که به صورت مداوم از زمینه متبوع شما نگهداری نماید و به شما ضمانت‌ می ­دهد که به مزایا و منفعت مایحتاج برسید. مشورت حقوقی به معنای اظهار نظریه رشته­ای یا این که قانونی با دقت به مواد و خط مش­های رسمی در مورد با یک موقیت مشخص و معلوم میباشد. مشورت حقوقی معمولا در معنای مشورت به اشخاص مبنی بر تجزیه و ارزیابی داده­های مربوط به یک شرایط خاص میباشد تا مبتنی بر آن بتوان دسته ­ای از اقدامات بر اساس ضابطه را شکل اعطا کرد.

 

مشورت کردن حقوقی چیست؟

مرز میان «مشورت حقوقی» و «داده ها حقوقی» اکثر زمان ها غیر قابل درک میباشد. کلاً، تنها یک نماینده قانونی‌ می‌ تواند مشورت کردن حقوقی حقیقی ارائه دهد، در حالی که هر غیر وکیلی ممکن میباشد بتواند داده ها حقوقی را بخواند. خلال این، عموماً غیررسمی میباشد که هر که نماینده قانونی وجود ندارد فعالیت مشورت کردن حقوقی را در دادگاه بر عهده داشته باشد. از دید حقوقی، ارائه مشورت کردن حقوقی موازی با وکالت میباشد و تنها نماینده قانونی مجاز‌ می‌ تواند مشورت حقوقی حقیقی داشته باشد.

به جهت تعهداتی که از ارائه اینگونه مشورت حقوقی ناشی‌ خواهد شد، مشورت دهنده نیزدر به جهت داده ها داده گردیده به حقوق و دستمزد و مسئولیت های خاصی موظف میباشد. مشورت کردن از طرف دوستان یا این که خانواده به منزله مشورت کردن حقوقی وجود ندارد. مشورت کردن حقوقی حقیقی، توافق طومار ­ای میان نماینده قانونی و موکل میباشد و براساس یک مسئله حقوقی خاص که موکل با آن مواجه میباشد تهیه‌ می ­گردد. به صورت خلاصه، مشورت حقوقی دارنده خصوصیت های ذیل میباشد:

نیاز به علم حقوقی، مهارت، تحصیلات داراست

ضابطه خاصی را برای تیم خاصی از وضعیت انجام‌ می ­نماید

بر دستمزد یا این که مسئولیت های رسمی کسی اثر‌ می‌ گذارد

دستمزد و مسئولیت هایی را در پروسه مشورت کردن ساخت‌ می ­نماید

برخلاف «داده های حقوقی»، مانند اطلاعاتی که در یک تابلوی خیابان نصب گردیده است، «مشورت حقوقی» مبادرت خاصی را سفارش‌ می‌ نماید که موکل بایستی اجرا دهد. مثلا:

تعیین، تنظیم یا این که کامل شدن سندها یا این که توافقنامه های حقوقی که بر حقوق و دستمزد رسمی یک فرد اثر‌ می‌ گذارد.

نمایندگی فرد در قبال دادگاه یا این که بقیه نهاد های حکم کننده

گفتمان در باب دستمزد یا این که مسئولیت های رسمی از طرف یک فرد

اندیشیدن درباره فیض پرونده

گزینش یا این که مالامال کردن هیبت های خاص از طرف موکل

 

مشورت حقوقی چه چیزی وجود ندارد؟

مشاوره حقوقی  کسب و کار در حالی که مشورت حقوقی حضوری یا این که تلفنی امری خاص و بی واسطه میباشد و روندی از اقدامات را مورد لحاظ است، «داده ها حقوقی» بسیار کلی و همگانی میباشد و به هیچ امری خاصی در باب قضیه نمی ­پردازد. نمونه­ های پایین علامت دهنده مواقعی میباشد که جزو مشورت حقوقی حقیقی و واقعی قلمداد نمی ­خواهد شد:

هیبت های «خودیاری» رسمی

بسته به وضعیت، مشورت حقوقی و داده ها حقوقی هر دو‌ می‌ توانند موثر باشند. در حالی که در بعضا حالت به مشورت کردن حقوقی نماینده قانونی نیاز میباشد، مانند طرح دعوی در دادخواست یا این که حمایت از اتهامات کیفری، در وضعیت های دیگر به آسانی‌ می ­توان با حصول داده ها حقوقی از منابعی مثل وب سایت­ های اینترنتی، خلل خویش را حل کرد.

 

مشاوره حقوقی کسب و کارچه کسی است؟

یک مشاوره حقوقی کسب و کارحقوقی اصولا وکیلی میباشد که به کمپانی ­ها و سازمان ­های گران قدر یا این که اشخاص سرویس ها مشورت حقوقی رسمی ارائه‌ می ­دهد. مشاوره حقوقی کسب و کار ممکن است تحت عنوان «وکلای داخلی»، «مشاور داخلی» یا این که «مشاور سازمانی» شناخته شوند. یک مشاور حقوقی معمولا در یکی‌از شاخه­ های ضابطه متخصص است. آن‌ها‌ می‌ توانند در اختلافات کارگری یا این که قراردادی، مسائل جبران ضرروزیان، دعاوی آزار رسانی یا این که زد خورد های دیگر در دفتر خویش مشاوره حقوقی ارائه دهند. آن‌ها همینطور درباره ی تصمیمات موسسه ها در زمینه‌ی پرورش کمپانی، مخلوط شدن کمپانی و اقدامات شبیه، مشورت کردن حقوقی همگانی ارائه‌ می‌ دهند.

طبق آمارهای موجود ،عمل مشورت حقوقی پرورش قابل توجهی در سال­های اخیر داشته است؛ این پرورش را‌ با  اقتدار تا حدودی ناشی از فرآیند پرورش مداوم کمپانی­های گرانقدر دانست که منجر گردیده که نیاز به مشاوران حقوقی داخلی ارتقا یابد. همینطور مشاوران حقوقی به اشخاص در موضوع حل اختلافات و مشکل ها مربوط به‌ حقوقی، ملکی، خانواده، کیفری و ثبتی‌ امداد‌ می ­نمایند.

 

وظایف و مسئولیت های مشاوره حقوقی کسب و کار

برای ارائه توفیق­ آمیز مشورت به کارفرمایان کمپانی­ ها، مشاوران حقوقی کسب و کار می بایست کار کشته به ایفا شغل های متفاوت باشند. با تجزیه و آنالیز لیست­ های شغلی مفاد ذیل را وظایف و مسئولیت ­های مهم مشاور حقوقی‌ می ­دانیم:

پیش نویس و گفت‌و‌گو قراردادها

مشاوران حقوقی کسب و کار از قراردادهای مشورت گرفته تا توافق طومار ­های همیاری بایستی با تهیه و تنظیم وضعیت اشکال قراردادها آشنا باشند. این مسئولیت دربرگیرنده نظارت قراردادهای جانور و ساخت ورقه ها نو میباشد.

اعتقاد از تطابق با قانون ها کمپانی

مشاوران حقوقی کسب و کار بایستی به مقررات کمپانی مسلط باشند و مجموع فرآیندها و اقدامات کمپانی را از حیث تطابق با محدودیت­های رسمی پژوهش کنند. این وظیفه ایجاب‌ می ­نماید که مشاوران حقوقی تک تک آئین­ طومار ­ها و قانون ها مربوط به یک بیزنس خاص را به نیکی بدانند.

مشورت کردن در موضوع ارتباط ها نیروی کار و صاحب کار

 

خصوصیت های یک مشاور حقوقی حرفه ای

مشاوران حقوقی کسب و کار غالب معمولا مهارت ­های نیرومند نوشتاری و شنیداری، درنگ انتقادی و مهارت­ های سازمانی و اقتدار حل مسله بالایی دارا‌هستند. آنها بایستی در اموری مثل رئیس فرصت، حرفه رای زنی، انتخاب هدف ها و مهلت­ های رسمی، قدرت بالایی داشته باشند.

مشاوران حقوقی بایستی در کارها گروهی نقش قدرتمندی اعمال نمایند و از خودشان مهارت­های رهبری فراتر از‌ معدل معمول نشان دهند. آنان می بایست بتوانند

فارغ از رسیدگی یا این که با پژوهش اندکی فعالیت خویش را به صورت غیروابسته جاری سازند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.